Wyszukaj w serwisie
Zdrowie i żywienie Aktywność silversa Pielęgnacja i uroda Lifestyle Silver Quizy
Lelum.pl > Dzieje się > W tym roku to będzie najpopularniejszy prezent na komunię
Julia Bogucka
Julia Bogucka 25.02.2024 16:09

W tym roku to będzie najpopularniejszy prezent na komunię

Komunia Święta
PixaBay

Wielkimi krokami zbliża się maj, a wraz z nim terminy przystąpienia dzieci do Pierwszej Komunii Świętej. Rodzice i bliscy gorączkowo zastanawiają się, jak w tym roku podejść do tego tematu. Ile powinno się włożyć do koperty? A może lepiej postawić na inny prezent? Okazało się, że pewna mama już wie, co powinna dostać jej córka z okazji Pierwszej Komunii Świętej. Niesamowite!

Maj to miesiąc Pierwszej Komunii Świętej

Choć zostało jeszcze kilka miesięcy do miesiąca kwitnących kasztanów, wielkie przygotowania do pierwszego przyjęcia Eucharystii już trwają. Dzieci już dłuższy czas, najczęściej za pośrednictwem lekcji religii i specjalnych spotkań w kościele, zaczynają szykować się do tego wyjątkowego dnia w życiu każdego katolika. Z kolei rodzice zamawiają sale i kupują wszystkie potrzebne rekwizyty.

biblia.png
Źródło: CanvaPro

Alby, wianki i buty to nie wszystko, bowiem niezbędnik osoby przystępującej do Pierwszej Komunii Świętej jest nieco szerszy. Na obowiązkowej liście znajduje się różaniec, medalik, modlitewnik oraz specjalna świeca. Tak przygotowane dziecko, po przejściu niezbędnej edukacji i nauczeniu się wymaganych modlitw, może przystąpić do tego sakramentu.

Afera po Pierwszej Komunii w Poznaniu. 17-metrowa limuzyna zatamowała ruch, rozwinięto czerwony dywan Awantura przed komunią. Ojciec zapłonął gniewem, gdy dowiedział się, o co spytała zakonnica

Pierwsza Komunia Święta - ile należy włożyć w kopertę?

Jak zawsze w przypadku wszelkiego rodzaju uroczystości rodzinnych, potencjalni goście zastanawiają się, co powinni sprawić dziecku w prezencie. Niezwykle często zamiast materialnego przedmiotu, członkowie rodziny decydują się na wręczenie celebrującemu koperty z pieniędzmi. Ale jaką kwotę powinno się do niej włożyć? To najczęstszy dylemat gości uroczystości Pierwszej Komunii Świętej.

Tak naprawdę nie ma na to pytanie uniwersalnej odpowiedzi. Najczęściej pod uwagę bierze się bliskość uczestnika imprezy ze świętującym dzieckiem, dlatego najbliższa rodzina decyduje się na wręczenie mu wyższej kwoty. Inną zasadą jest sugerowanie się tak zwaną ceną “za talerzyk”, aby organizatorom wydarzenia zwróciły się pieniądze za przyjęcie. Natomiast jeśli chodzi o materialne prezenty, tutaj dyskusja bywa o wiele bardziej intensywna.

komunia.png
Źródło: CanvaPro

ZOBACZ TEŻ: Nowy trend komunijny na kompletny przepych, nie wszystkim się spodoba ten pomysł. Przesada?

Ten prezent na Pierwszą Komunię zrobi furorę!

Pewna internautka jest matką chrzestną dziecka, które w tym roku przystąpi do Pierwszej Komunii Świętej. Postanowiła podzielić się w liście skierowanym do “Onetu” pomysłem, na jaki wpadła matka dziewczynki w ramach prezentu z okazji przyjęcie sakramentu. Okazuje się, że quady, konsole i koperty z pieniędzmi nie są dziś wystarczające. Spodziewalibyście się takiej propozycji?

“Siostra, wręczając nam zaproszenie na komunię córki, od razu zaznaczyła, żeby nie kupować jej żadnych prezentów. Czekałam z niecierpliwością, z czym zatem mam odwiedzić w maju chrześnicę w kościele. Siostra oznajmiła, że teraz nie daje się prezentów, a zakłada dziecku konto oszczędnościowe”

Ten pomysł wywołał w kobiecie duże emocje, bowiem nie miała zamiaru zakładać 9-letniej dziewczynce tego typu konta. Wolałaby postawić na tradycyjny prezent. W odpowiedzi usłyszała, że jest staroświecka. A jak wy sądzicie? Czy ta moda rzeczywiście wyprze pozostałe popularne podarunki?

Tagi: komunia