Lelum.pl > Samo Życie > Awantura przed komunią. Ojciec zapłonął gniewem, gdy dowiedział się, o co spytała zakonnica
Marcin Gałązka
Marcin Gałązka 04.05.2023 17:08

Awantura przed komunią. Ojciec zapłonął gniewem, gdy dowiedział się, o co spytała zakonnica

komunia
fot. Canva "Avalon_Studio", "lininha_bs"

Komunia to szczególny czas nie tylko w życiu dziecka, ale także jego rodziców. Jeden z ojców mocno obruszył się pytaniami zadanymi jego dziecko przez zakonnicę. Postanowił w tej sprawie interweniować.

Sytuacja miała miejsce w Zakopanem. Jeden z rodziców poszedł na skargę do dyrektora szkoły. Sprawę nagłośnił Tygodnik Podhalański, gdzie ojciec udał się po rozmowie z dyrektorem i zakonnicą.

Skandaliczne pytanie wobec dzieci przygotowujących się do komunii

Obowiązkiem dziecka przystępującego do pierwszej komunii jest spowiedź przed tym wydarzeniem. A, żeby odpowiednio się do tego przygotować, należy uczynić rachunek sumienia. Zakonnica, która przygotowywała dzieci, zadała zdaniem ojca niestosowne pytanie.

- Czy myślałem o sprawach nieczystych? - spytała uczniów.

Mężczyzna uznał, że takie pytanie wobec kilkuletniego dziecka jest nie na miejscu i może ono prowadzić do natknięcia się przez nie na nieodpowiednie treści w internecie.

Matka Madzi i Jadzi złożyła zeznania. Dramatyczna prawda wyszła na jaw

Internauci podzieleni pytaniem o myśli nieczyste przed komunią

Ani rozmowa z dyrektorem szkoły, ani z zakonnicą nie przyniosła dla ojca oczekiwanego efektu. Sprawa mocno spolaryzowała internautów, którzy nie zajęli jednoznacznego stanowiska.

- Nieskromne myśli... Jestem wierząca, ale przeraża mnie to - napisała jedna z osób.

- Nie jestem osobą wierzącą, ale nie widzę nic złego w takim pytaniu, bo pracując w szkole, wiem, że 9-latek wie więcej, niż niejednemu rodzicowi się wydaje - stanął w opozycji do niej inny internauta.

Komunia to również czas dawania dzieciom prezentów

Maj to miesiąc komunijny, więc jesteśmy coraz bliżej tego okresu. W Polsce już od dawna panuje tradycja dawania dzieciom drogich prezentów z tej okazji. Nie tylko przez rodziców i chrzestnych, ale także przez innych zaproszonych gości.

Tradycją jest również to, że dzieci przystępujące do komunii pięknie się ubierają. Okazuje się, że za granicą niektóre zwyczaje przybierają jeszcze huczniejszych kształtów i przyjęcia z tej okazji przypominają ślub. Ciekawe, czy takie rzeczy zawitają do Polski.

Komunia święta
fot. Canva "vixrealitum"

Źródło: fakt.pl

Tagi: komunia