Wyszukaj w serwisie
Zdrowie i żywienie Aktywność silversa Pielęgnacja i uroda Lifestyle Silver Quizy
Lelum.pl > Dzieje się > Katoliczki nie powinny się tak ubierać. To kategorycznie zakazane
Wiktoria Wihan
Wiktoria Wihan 12.06.2024 17:42

Katoliczki nie powinny się tak ubierać. To kategorycznie zakazane

Najka, kobieta ubiór
Fot. tiktok.com/@najjjka2, Canva/Kyrylo Ryzhov

W sieci można znaleźć wiele modowych poradników czy wskazówek dotyczących tego, jak ubierać się na co dzień. Pewna katolicka celebrytka, która zasłynęła w sieci pod pseudonimem Najjjka, radzi wierzącym kobietom, co powinny zakładać, by uniknąć grzechu. Niektóre poglądy, które dziewczyna promuje w internecie, są bardzo kontrowersyjne, a nawet szeroko komentowane przez księży. Czy tak samo jest w przypadku strojów, które proponuje dla katoliczek? Oceńcie sami!

Jak powinni ubierać się katolicy?

Religia katolicka narzuca swoim wyznawcom zasady, które dotyczą ich codziennego ubioru. Zgodnie z nimi zarówno kobiety, jak i mężczyźni, powinni zakładać takie ubrania, by prezentować się godnie i skromnie. Katolicy powinni zarówno swoją postawą, jak i ubiorem, dawać przykład swoim bliźnim. W sieci znajdziemy mnóstwo poradników, które dokładnie pokazują, w jaki sposób osiągnąć taki efekt na co dzień. 

Niestety faktem jest, że niektórych zasad dotyczących ubioru ciężko jest przestrzegać. Gdy zaczyna się lato, a wraz z nim upały, wszyscy czujemy potrzebę pozbywania się kolejnych warstw ubrań. Tymczasem dla katolików bardzo ważną zasadą jest, by nie odkrywać zbyt dużo ciała, co nieustannie podkreślają również księża. Szczególnie istotne jest, by godnie i elegancko prezentować się w kościele. A jak katolicy powinni ubierać się na co dzień?

Msza, na którą nikt nie przyszedł? Ksiądz zdradza, co wtedy robią duchowni Czy 13-latek może się tego napić? Niejednoznaczna odpowiedź księdza

Młoda katoliczka promuje religię na TikToku

Najjjka jest katolicką influencerką, o której już od kilku lat jest bardzo głośno w mediach społecznościowych. Dziewczyna nie raz zaskoczyła swoimi kontrowersyjnymi poglądami, które narzuca innym. W lutym 2022 roku stwierdziła, że nie przyjęłaby żadnej osoby z kraju dotkniętego wojną i przedstawiła cytat z Pisma Świętego: 

Nie wprowadzaj do domu byle kogo, bo ileż to ran może zadać włóczęga”. 

Dodała też, że "bałaby się, że to będzie działać w ten sposób, że my ich przyjmiemy, że oni się tutaj zalęgną i później coś nam zrobią". Ta wypowiedź okazała się tak oburzająca, że Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych, podał ją do sądu, w wyniku czego została skazana na 5 miesięcy ograniczenia wolności poprzez nieodpłatne prace na cele społeczne.

To jednak dopiero początek. Na swoim koncie na TikToku dziewczyna publikuje dużo innych szokujących materiałów. Wiele jej wypowiedzi zostało skrytykowanych nawet przez księży. Najjjka nie boi się jednak wchodzić z nimi w polemikę. Filmiki, na których wykłóca się o swoje racje, sięgają setek tysięcy odsłon. Niektóre z nich dotyczą tematów bezpośrednio związanych ze sferą duchową, inne to specyficzne poradniki. Okazuje się, że celebrytka stworzyła całą serię materiałów, w których radzi katoliczkom, co powinny nosić, a jaki ubiór jest kategorycznie zakazany.

ZOBACZ TEŻ: Był przy nich, kiedy umierali. Szokujące wyznanie duchownego

Najjjka radzi, jak powinny ubierać się katoliczki

Im więcej kontrowersji wywołują filmy Najjjki, tym paradoksalnie, wzrasta zainteresowanie jej profilem na TikToku. Na wspomnianej aplikacji obserwuje ją ponad pół miliona osób. Dla części katolików dziewczyna jest ogromną inspiracją. To właśnie z myślą o nich stworzyła poradnik, w którym radzi kobietom, jak powinny ubierać się na co dzień w zgodzie z religią. Na jednym z nich celebrytka podkreślała, że szczególnie istotny jest zachowanie cnotliwego wyglądu.

Kobiety, które noszą nieskromne stroje, a są to wszystkie, które zamiast ukrywać ciało, uwypuklają je, wchodzą ze mną na wojenną ścieżkę. Będą ukarane za grzechy cudze jeszcze za życia, a potem po śmierci. Jeśli zdobędą mężów, nie będą im wierni. A jeśli nie zdobędą, będzie to moja kara za uwodzenie cudzych mężów. Grzechy cudze są bowiem również cudzołóstwem – cytowała Pismo Święte.

W innym wideo poruszyła natomiast kwestię kuszenia mężczyzn. Stwierdziła, że ubiór jest czynnikiem, który bezpośrednio się do tego przyczynia.

Wiele kobiet ubiera się w sposób nieskromny, zawsze im coś widać, tu coś im wystaje, tu sukienka jest za krótka, tu dekolt głęboki, i to jest też grzech. W ten sposób kusimy właśnie mężczyzn – podsumowała Najjjka.

Zgadzacie się z jej słowami?

@najjjka2 Kościół to dom samego Boga, więc trzeba się pięknie ubrać! Cudownej niedzieli ❤️ #najka #kosciol #Bóg #katoliczka #katolik #wiara #kościół ♬ Wildest Dreams - Duomo