Wyszukaj w serwisie
Dzień Matki Zdrowie i żywienie Aktywność silversa Pielęgnacja i uroda Lifestyle Silver Quizy
Lelum.pl > Dzieje się > Wierni otrzymali osobliwe podarunki po mszy. Wielkie zaskoczenie
Wiktoria Wihan
Wiktoria Wihan 20.03.2024 17:33

Wierni otrzymali osobliwe podarunki po mszy. Wielkie zaskoczenie

ulotka, kościół
Fot. East News/ZOFIA I MAREK BAZAK, Twitter.com/KrzysztofBryk

Do bazyliki św. Brygidy w Gdańsku co tydzień udaje się na mszę świętą mnóstwo wiernych. Ci, którzy mieli okazję uczestniczyć w nabożeństwie w niedzielę 10 marca, otrzymali pod koniec specyficzne ulotki. Treścią jednej z nich podzielił się w sieci pewien internauta. Aż ciężko uwierzyć, że duchowni naprawdę zdecydowali się na taki krok. 

Afera w kościele, to rozdano wiernym

Choć w teorii Kościół powinien być instytucją apolityczną, w praktyce bardzo często okazuje się, że jest zupełnie inaczej. Co prawda duchowni, jak wszyscy ludzie, mają prawo oceniać polityków oraz ich poczynania, jednak nie mogą bezpośrednio wskazywać, na kogo wierni mają głosować. Nie powinni również ujawniać swoich poglądów politycznych ani otwarcie krytykować bądź chwalić konkretnych osób działających w rządzie. 

Kapłani z bazyliki św. Brygidy w Gdańsku nie zastosowali się do powyższych zasad. Księża rozdali wiernym tuż po mszy ulotki, na których znalazły się treści dotyczące tematów politycznych oraz konkretnych polityków. O skandalicznych broszurach mówi już cała Polska, a wierni zastanawiają się, czy księża mają jakiekolwiek granice, gdy w grę wchodzi polityka.

Sytuacja bez precedensu! Wielkie zmiany w polskim Kościele Wyrwała księdzu mikrofon i zaczęła krzyczeć! Kościół zadrżał w posadach

Wierni otrzymali w kościele nietypowe ulotki

Broszury, które zostały rozdane w bazylice św. Brygidy w Gdańsku, zostały podpisane przez Związek Solidarności Polskich Kombatantów Koło w Gdańsku, Związek Stowarzyszeń Osób Represjonowanych i Komitet Pamięci Pomnika Poległych Stoczniowców w Gdańsku w 1970 roku. I choć autorami broszurek nie są księża, zostały one rozdane bezpośrednio w kościele, tuż po odprawieniu mszy świętej.

Treść ulotek, które zostały rozdane w świątyni tuż po mszy, bezpośrednia uderza w nowy rząd oraz jego politykę. Słowa, które się na nich znalazły, są naprawdę skandaliczne. Ich autorzy twierdzą, że "po wyborach i decyzjach rządu formacji 13 grudnia, gwałtownie postępuje już nie tylko kryzys, postępuje chaos". 

Rząd 13 grudnia zabezpieczył sobie wpływ na środki przekazu, dokonał zamachu na sądownictwo i prokuraturę, trybunał, podważa instytucję Prezydenta RP – możemy przeczytać z ulotki, której zdjęcie zostało opublikowane na platformie X.

ZOBACZ TEŻ: Tego jutro nie powinno się robić. Kościół zabrania

Takie ulotki rozdano w kościele. Ich treść jest szokująca

W treści ulotek rozdanych w kościele przedstawiono 3 prawdopodobne scenariusze “rządu 13 grudnia”. Jednym z nich jest rzekomy zamach na NBP, a także wprowadzenie euro, które ma na celu doprowadzenie Polaków do ubóstwa oraz skrajnej biedy. Szczególną wagę poświęcono decyzji o rezygnacji z odszkodowań po II wojnie światowej, a także innemu popularnemu tematowi, czyli prowadzeniu “pigułki dzień po” bez recepty.

(…) logiczny polak postawi pytanie, sprzedaż alkoholu i papierosów dopuszczalna jest po uzyskaniu 18 lat a dostępność do pigułki od 15 roku życia, bez recepty. Czyżby była to realizacja zbrodniczego pruskiego programu, ograniczenia dzietności i znacznego osłabienia zdrowotności polskich rodzin – czytamy (pisownia oryginalna).

Zdjęcie ulotki opublikował na platformie X użytkownik pod pseudonimem “bxd”. Zostało ono bardzo chłodno przyjęte przez internautów, którzy w komentarzach okazywali jawne oburzenie.