Wyszukaj w serwisie
Zdrowie i żywienie Aktywność silversa Pielęgnacja i uroda Lifestyle Silver Quizy
Lelum.pl > Dzieje się > Wygrał w lotto aż 7 razy w życiu. Niewiarygodne, co zrobił
Sara Karmańska
Sara Karmańska 05.02.2024 16:03

Wygrał w lotto aż 7 razy w życiu. Niewiarygodne, co zrobił

Wygrał w lotto aż 7 razy w życiu, fot. Facebook/Richard Lustig, Canva/TwilightEye, Getty Images Signature
Wygrał w lotto aż 7 razy w życiu, fot. Facebook/Richard Lustig, Canva/TwilightEye, Getty Images Signature

Wygrana w lotto jest marzeniem wielu osób. Choć część z nich gra jedynie okazyjnie, w rzeczywistości nie wierząc w to, że mają szansę na wygraną, inni  wydają na kolejne losy aż zbyt dużo pieniędzy, niemal się zadłużając. Niektórym jednak udaje się wygrać – i to niemałe kwoty.  

Wygrał w lotto aż 7 razy w życiu

Zdarzają się także i tacy szczęśliwcy, którym udało się wygrać więcej niż raz. W tej grupie znajduje się między innymi Richard Lustig z Orlando w Stanach Zjednoczonych. Mężczyzna, który zmarł w 2018 roku, wygrał w loteriach lotto aż siedmiokrotnie. Jak się okazuje, nie był to całkowity przypadek. 

Richard Lustig z Orlando dzięki loterii lotto wzbogacił się o ponad milion dolarów. Mężczyzna zdecydował się nawet wydać książkę, w której wyjaśniał, w jaki sposób można zwiększyć swoją szansę na wygraną w loterii. Jak się okazało, jego strategia opierała się na trzech sprawach. 

Wygrała 12 mln zł. Dosłownie rozbiła bank! Czy to największa kumulacja Lotto w historii? Wygrał w lotto 14 razy, zgarnął fortunę. Teraz zdradził, jak tego dokonał. Ludzie otwierają szeroko oczy

Wielokrotny zwycięzca lotto radzi, jak zwiększyć swoje szanse na wygraną

Jak wskazał Richard Lustig w jednym z wywiadów, aby zwiększyć swoje szanse na wygraną, kluczowe jest wybieranie tych samych liczb za każdym razem, niezależnie od tego, dlaczego decydujemy się wskazać akurat je. Specjaliści podkreślają jednak, że ze względu na losowy dobór wyników losowania, żadna z kombinacji nie ma większej czy mniejszej szansy na wygraną, choć zdarzają się zapaleńcy, którzy analizują poprzednie losowania, sprawdzając, jakie liczby wypadają najczęściej. 

Jak wskazał mężczyzna, drugim aspektem jest określenie kwoty, jaką jesteśmy w stanie przeznaczyć na kupony lotto. Richard Lustig wskazał, że w ten sposób można przynajmniej częściowo zabezpieczyć się przed zadłużeniem. 

W swojej trzeciej radzie zwycięzca lotto zaznaczył, by nigdy nie wykorzystywać na zakup kuponów pieniędzy, które domyślnie były przeznaczone na inne cele, takie jak opłatę rachunków, czynszu czy inne wydatki, jak choćby zakupy spożywcze. 

ZOBACZ TEŻ: Wygrał show Polsatu, a później wylądował na wózku. Teraz wraca. Niebywałe, co zaplanował

Ekspert skomentował rady wielokrotnego zwycięzcy lotto

W innym wywiadzie Richard Lustig wśród porad wymienił z kolei obstawianie kombinacji liczb, które jeszcze nie wygrały, unikanie losowego doboru liczb (w Polsce znano jako „chybił-trafił”), kupowanie co najmniej 10 kuponów naraz, a także wydawanie 10% swoich zarobków na kupony lotto. 

Eksperci szybko rozprawili się jednak z jego podpowiedziami, wskazując, że w tego rodzaju loterii nie ma żadnego aspektu, który gracz jest w stanie „wykorzystać”, aby zwiększyć swoje szanse na wygraną. 

Wielokrotny zwycięzca lotto rodzi, jak zwiększyć swoje szanse na wygraną, fot. Facebook Richard Lustig.jpg
Wielokrotny zwycięzca lotto rodzi, jak zwiększyć swoje szanse na wygraną, fot. Facebook/Richard Lustig

Źródło: Unilad, Business Insider

Tagi: loteria