Lelum.pl > Nowości > Istnieje JEDEN dzień, w którym zdradzamy najczęściej. Jesteście ciekawi?
Marzena Siarkiewicz
Marzena Siarkiewicz 28.08.2018 20:00

Istnieje JEDEN dzień, w którym zdradzamy najczęściej. Jesteście ciekawi?

Zdrady
Fot. unsplash.com @brookeowinters

Zdrady zdarzają nam się najczęściej w jednym dniu w roku. Jesteście ciekawi, o którym mowa? Podpowiadamy, że chodzi o jesień.

18 listopada częściej i chętniej zdradzamy. Czemu akurat ten dzień wybieramy sobie na skok w bok? Dobre pytanie. Na jakiej podstawie właśnie ta data nazywana jest królową zdrady? Zapraszamy do lektury.

Jak powszechne są zdrady?

– Każdy chce wiedzieć, jaki procent ludzi zdradza. Od przyjazdu na konferencję wciąż słyszę to pytanie. Dotyczy to was. Definicja zdrady się poszerza, dochodzą SMS-y o seksie, oglądanie pornografii, sekretne randkowanie w internecie. Ponieważ nie ma nawet ogólnie przyjętej definicji tego, co składa się na zdradę, szacunkowe dane różnią się znacznie: od 26 proc. do 75 proc. Do tego jesteśmy chodzącymi sprzecznościami. 95 proc. mówi, że stanowczo nie należy okłamywać zdradzanego partnera, ale tyle samo osób powie, że mając romans, na pewno by kłamali.- mówi Esther Perel, terapeutka par podczas swojego wykładu na platformie TED.

Moja ulubiona definicja zdrady łączy trzy kluczowe elementy: ukradkowy związek, co stanowi podstawę zdrady, jakiś stopień więzi emocjonalnej i alchemię seksualną. Alchemia jest tu słowem kluczowym, bo dreszcz erotyczny wyimaginowanego pocałunku ma moc i czar wielu godzin fizycznego kochania się. Jak powiedział Marcel Proust, to nasza wyobraźnia odpowiada za miłość, a nie druga osoba. – kontynuuje.

W jaki dzień najchętniej zdradzamy?

Chodzi o 18 listopada. Strona Illicit Encounters deklaruje:

– Ruch na stronie tego dnia zwiększa się o 30 procent. Zapytaliśmy losowo kilkaset osób, naszych klientów. 72 procent odparło, że tego dnia ma większą ochotę zdradzać.

Witryna, o której mowa to największy brytyjski serwis matrymonialny dla zamężnych kobiet i żonatych mężczyzn.

Co o tym myślicie? Czy doświadczyliście podobnych sytuacji na własnej skórze? Co sądzicie o zdradzie? My jesteśmy na nie.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

ZDRADA

ZOBACZ TEŻ:

  1. Łódź: 20-latka uniewinniona, za zabicie mężczyzny, który próbował ją zgwałcić
  2. Ed Sheeran wziął ślub! Kim jest jego żona?
  3. Nieudana randka? Powstała genialna aplikacja, która pozwoli ci z niej uciec

źródło: playboy.pl, wysokieobsacy.pl