Bogusław Stanisławski nie żyje. Były prezes Amnesty International Polska, działacz społeczny, a także dobry znajomy Jurka Owsiaka. O swojej chorobie po raz pierwszy powiedział na Pol’and’Rock Festiwal. Zmarł w wieku 89 lat. 

Bogusław Stanisławski nie żyje. Był działaczem społecznym, specjalizującym się działaniach dotyczących praw człowieka. Był bardzo dobrym znajomym Jurka Owsiaka i to właśnie podczas ostatniego festiwalu w Kostrzynie nad Odrą poinformował o swojej chorobie. Miał 89 lat. 

Bogusław Stanisławski nie żyje

Dziś polskimi mediami zawładnęła informacja o śmierci Bogusława Stanisławowskiego. Działacz społeczny zmarł wskutek przewlekłej choroby w wieku 89 lat. Po raz pierwszy o swoich problemach ze zdrowiem mówił podczas ostatniego Pol’and Rock Festiwalu. Znał się bardzo dobrze z Jurkiem Owsiakiem i to właśnie on poinformował dziś na swoich mediach społecznościowych o jego śmierci. 

– Przed momentem dotarła do mnie smutna wiadomość. Dziś przed południem odszedł od nas Bogusław Stanisławski – współzałożyciel Amnesty International w Polsce, społecznik, wielki orędownik działań WOŚP, który jeszcze tak niedawno poruszył nas swoim jakże ważnym, wzruszającym wystąpieniem na Festiwalu Pol’and’Rock. Składam najszczersze kondolencje najbliższym Pana Bogusława. Na zawsze zostanie On w mojej pamięci. Żegnaj, Przyjacielu! – czytamy na Instagramie Owsiaka. 

Kim był Bogusław Stanisławski?

Bogusław Stanisławowski z wykształcenia był anglistą, jednak w zawodzie pracował dopiero od momentu przejścia na emeryturę. W latach 80. działał w opozycji demokratycznej w ramach „Solidarności”. Współtworzył polski oddział Amnesty International, w latach 90. koordynował jego warszawskie struktury, a od 1999 do 2001 pełnił funkcję prezesa zarządu AI w Polsce.

 

W 2006 roku związał się z Fundacją Inna Przestrzeń, w której przez lata był przewodniczącym. Zajmował się głównie prawami człowieka. W 2011 prezydent Bronisław Komorowski odznaczył go Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski. Zmarł na glejaka mózgu, w wieku 89 lat.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

Bogusław
screen youtube.com@Kreciola TV

Bogusław Stanisławowski zmarł w wieku 89 lat.

Bogusław
screen ypoutube.com@Kreciola TV

O swojej chorobie powiedział podczas Pol’and Rock Festiwal.

Bogusław
fot. screen YouTube tvnpl

Jurek Owsiak pożegnał go w specjalnym wpisie. 

ZOBACZ TEŻ:

  1. Nie tylko Michał Wiśniewski. Polskie gwiazdy w biznesie utopiły fortunę
  2. Edyta Górniak miała uczyć się jazdy samochodem od byłego chłopaka? Szokujące doniesienia z planu ”My Way”
  3. Stan zdrowia Muńka Staszczyka nie pozwala mu wrócić na scenę. „Rehabilitacja w tym przypadku wymaga więcej czasu”
  4. Wiktoria Gąsiewska i Adam Zdrójkowski zaręczyli się! „Cieszymy się narzeczeństwem”
  5. Kasia Cichopek pokazała zdjęcie swojej kuchni. Nawet Szelągowska by takiej nie zaprojektowała

źródło: Radio Zet