Lelum.pl > Nowości > Dramatyczne chwile! 5-latka wypadła z okna. Niewiarygodne, co zrobił przypadkowy świadek wypadku
Michał Fitz
Michał Fitz 02.11.2023 18:19

Dramatyczne chwile! 5-latka wypadła z okna. Niewiarygodne, co zrobił przypadkowy świadek wypadku

blok
fot. CanvaPro; zdjęcie poglądowe

W ostatnim czasie słyszy się o wielu dramatach dotyczących małych dzieci. Najpierw przeżywaliśmy to, co zdarzyło się w Poznaniu, później cały kraj emocjonował się tragedią, do której doszło w Gdyni, a teraz przykry wypadek wydarzył się w Warszawie. 5-latka wypadła z okna.

5-latka wypadła z okna

Jak informują stołeczne media, do wypadku doszło dziś w okolicach godziny 12.30 na Ochocie. Służby dostały wówczas zgłoszenie, według którego 5-letnia dziewczynka miała wypaść z okna jednego z miejscowych bloków. Dziecko spadło z wysokości pierwszego piętra. 

Na szczęście blisko okna znajdował się przechodzień, któremu sytuacja nie była obojętna. Mężczyzna próbował złapać dziewczynkę, dzięki czemu na pewno zmniejszył jej potencjalne obrażenia. Obecnie 5-latka znajduje się w szpitalu.

“Można wpaść w pułapkę”. To dzieje się na polskich cmentarzach. Nowa moda może szokować

W jakim stanie jest 5-latka?

Choć oczywiście nie można odmówić tragizmu temu zdarzeniu, trzeba przyznać, że 5-latka miała spore szczęście. Upadek z pierwszego piętra nie zawsze musi skończyć się śmiertelnie, a tu dziecko było jeszcze asekurowane przez przechodnia.

Ten co prawda nie zdołał dziewczynki całkowicie złapać, ale na pewno zamortyzował siłę uderzenia. Na miejscu dosyć szybko pojawiły się służby, które przetransportowały 5-latkę do szpitala. Jedna z policjantek przyznała mediom, że dziewczynka nie jest w stanie, który zagrażałby jej życiu. Nie odniosła bardzo poważnych obrażeń.

Dlaczego 5-latka wypadła z okna?

Jak w ogóle do tego doszło, że mała dziewczynka wyleciała z okna? Policja prowadzi obecnie czynności, które mają znaleźć odpowiedź na to pytanie. Co zaskakujące, dziecko wcale nie zostało pozostawione same sobie. W momencie wypadku miało być pod opieką matki.

Źródło: TVN 24

Tagi: dziecko