Wyszukaj w serwisie
Dzień Matki Zdrowie i żywienie Aktywność silversa Pielęgnacja i uroda Lifestyle Silver Quizy
Lelum.pl > Dzieje się > Obiad w stylu PRL za 10 zł dla 4 osób. Gospodyni z TikToka wydaje na jedzenie grosze
Sara Karmańska
Sara Karmańska 23.01.2024 22:28

Obiad w stylu PRL za 10 zł dla 4 osób. Gospodyni z TikToka wydaje na jedzenie grosze

Gospodyni z TikToka wydaje na jedzenie grosze, fot. Canva/Syda Productions, TikTok/@marchewa92
Gospodyni z TikToka wydaje na jedzenie grosze, fot. Canva/Syda Productions, TikTok/@marchewa92

Ciężko nie zauważyć, że w ostatnich latach produkty na sklepowych półkach stają się coraz droższe. Gotowanie zbilansowanych posiłków, przy równoczesnym bilansowaniu napiętego rodzinnego budżetu, staje się coraz trudniejsze. 

Gotowanie obiadów jest coraz większym wyzwaniem dla napiętych rodzinnych budżetów

Niektórzy decydują się podnieść tę rękawicę i poszukiwanie promocji i wykorzystywanie kuponów operowanych przez różne aplikacje traktują jak sport wyczynowy. Nie każdy ma jednak czas i ochotę na samodzielne lawirowanie w zniżkach oferowanych przez poszczególne sieci i wymyślaniu kreatywnych, ale ekonomicznych obiadów dla całej rodziny. 

W tej sytuacji z pomocą przychodzą media społecznościowe. Gospodynie domowe i zapracowane mamy mogą znaleźć w nich inne osoby, które borykają się z podobnymi problemami. 

Szok to mało powiedziane. Ma 76 lat i tak się ubrała? Internauci nie wytrzymali po tym nagraniu Teściowa i synowa regularnie dopuszczały się skandalicznych zachowań w Biedronce. Wszystko nagrały kamery

Media społecznościowe pełne są inspiracji na tanie obiady

Nie każdy ma jednak czas na to, by przeczesywać setki postów i komentarzy na grupach na Facebooku czy wyszukiwać przepisy na Instagramie czy TikToku. Na szczęście w sieci można znaleźć takie influencerki jak gospodyni domowa kryjąca się pod pseudonimem @marchewa92. 

Kobieta na swoim profilu na TikToku dzieli się licznymi przepisami na tanie obiady, za 10 czy 15 złotych dla kilka osób. Internautka nagrywa swoje zakupy i demonstruje, ile zapłaciła za produkty konieczne do wykonania proponowanych przez nią obiadów. 

ZOBACZ TEŻ: Jest niewidomy. Wyznał, że niewidome dzieci uwielbiają bułki z makiem. Powód zdumiewa

Gospodyni z TikToka wydaje na jedzenie grosze

Influencerka pod pseudonimem @marchewa92 dzieli się także zapomnianymi przepisami z PRL-u, kiedy gospodynie domowe musiały cechować się wyjątkową kreatywnością w wymyślaniu potraw gotowanych z tego, co udało się kupić, a niekoniecznie z tego, na co miało się ochotę. Wśród proponowanych przez nią przepisów znalazły się między innymi wytrawna kasza manna ze świeżonką z serc drobiowych i surówką z marchewki, kotlety z mortadeli, gruszczanka, czyli zupa z gruszek, czy pampuchy z truskawkami.

Internautka w swoich filmikach zaznacza, że w proponowanych przez nią potrawach główną rolę gra cena, co znaczy, że nie zawsze jest to zdrowa i zbilansowana dieta i należy mieć to na uwadze.