Lelum.pl > Samo Życie > Porażająca tragedia w Bydgoszczy. Znaleźli ciało kobiety, aresztowano jej syna... Ciężko uwierzyć, co donoszą śledczy
Michał Fitz
Michał Fitz 01.10.2023 10:45

Porażająca tragedia w Bydgoszczy. Znaleźli ciało kobiety, aresztowano jej syna... Ciężko uwierzyć, co donoszą śledczy

bydgoszcz
fot. CanvaPro; zdjęcie poglądowe

Polacy uwielbiają spędzać ciepłe miesiące w ogródkach działkowych. Jedną z takich osób była pani Renata z Bydgoszczy. Ta nie mogła przypuszczać, że z jednej ze standardowych wypraw na swoją ulubioną działkę już nie wróci. Została brutalnie zamordowana.

Tragedia w Bydgoszczy: Znaleziono ciało seniorki

W bydgoskich ogródkach działkowych dokonano ostatnio straszliwego znaleziska. 23 września natrafiono tam na ciało starszej kobiety, które było w dramatycznym stanie. Już pierwszy rzut oka wystarczył, by stwierdzić, że seniorka została brutalnie zamordowana.

Jej ciało pokrywały bowiem liczne siniaki i inne uszkodzenia. Najbardziej wstrząsający był jednak fakt, że na jej szyi była zaciśnięta trytka. Jak się później okazało, to właśnie ona poprzez uduszenie bezpośrednie doprowadziła do zgonu kobiety.

Brutalne morderstwo i pożar pod Wadowicami. Są zarzuty

Tragedia w Bydgoszczy: Podejrzany schwytany

W pobliżu co prawda nie było potencjalnego sprawcy, bo do zbrodni doszło na długo przed jej odkryciem, ale funkcjonariusze i tak szybko wpadli na trop podejrzanego. Ustalili, że sprawcą prawdopodobnie jest 45-letni syn zamordowanej.

Mężczyznę udało się szybko namierzyć i schwytać. Obecnie przebywa w areszcie. Trwają także czynności, które mają doprowadzić do ewentualnego potwierdzenia jego winy. Póki co jednak nic nie wskazuje na to, by stał za tym ktoś inny.

Tragedia w Bydgoszczy: Zatrzymany milczy

Służby niespecjalnie dzielą się postępami w śledztwie z mediami, ale “Super Express” dotarł do nieoficjalnych informacji w tym temacie. Według nich zatrzymany nie przyznaje się do winy, bo tak naprawdę nic nie mówi. Uparcie milczy, nie składając wyjaśnień.

Nieoficjalnie ustalono także prawdopodobny motyw morderstwa. Niewykluczone, że między synem a matką doszło do kłótni o pieniądze, przez którą ten wpadł w szał i popełnił zbrodnię.

Źródło: Super Express

Tagi: morderstwa