Lelum.pl > Samo Życie > Proboszcz nie wytrzymał podczas procesji Bożego Ciała. "To nie jest zoo". Mocne wyznanie duchownego
Sara Karmańska
Sara Karmańska 08.06.2023 14:13

Proboszcz nie wytrzymał podczas procesji Bożego Ciała. "To nie jest zoo". Mocne wyznanie duchownego

Procesja Bożego Ciała
fot. Piotr Molecki/East News

W 2023 roku święto Bożego Ciała wypada 8 czerwca. Z tej okazji tradycyjnie w większości parafii odbywa się uroczysta procesja ulicami miasta lub miasteczka, w której biorą udział wierni celebrujący Najświętszy Sakrament. Niektóre z tych wydarzeń mają bardzo uroczysty charakter i przyciągają nie tylko osoby religijne, ale także… turystów.

Jeden z księży ostro wypowiedział się na temat takich praktyk. 

Ksiądz opisał sytuację z procesji Bożego Ciała. Był zniesmaczony zachowaniem turystów

Jeden z księży opisał sytuację, która przydarzyła mu się w czasie procesji podczas Bożego Ciała. Jak powiedział tygodnikowi „Niedziela”, był oburzony zachowaniem turystów, których zainteresowała procesja, w której wzięli udział odświętnie ubrani górale:

– Kiedyś prowadziłem procesję Bożego Ciała w Bukowinie. Tam oczywiście, górale ładnie się ubrali, procesja wyglądała bardzo uroczyście, oni śpiewali, modlili się, ale byli też turyści, którzy zachowywali się, jakby nie wiedzieli, gdzie są – wyznał. 

Tak wygląda grób Kory 5 lat po jej śmierci, wzrok ściąga ukryta pod kwiatami rzecz. Dziś rocznica jej urodzin

Procesja Bożego Ciała – proboszcz nie wytrzymał

Ksiądz kontynuował swoją relację procesji Bożego Ciała w Bukowinie, zdradzając, że zachowanie turystów nie zostało zignorowane. Proboszcz nie wytrzymał i zwrócił im uwagę:

– W końcu proboszcz nie wytrzymał i powiedział: „Proszę państwa, my się modlimy. To nie jest zoo, żeby chodzić i fotografować. Jeżeli państwo nawet nie wierzycie, to uszanujcie naszą modlitwę…” – ujawnił ksiądz.

Procesja Bożego Ciała – ksiądz ma jeszcze jeden zarzut. Nie tylko turyści

Ksiądz rozmawiający z tygodnikiem „Niedziela” miał zarzut także do niektórych z osób wierzących biorących udział w procesji. Jego zdaniem niewystarczająco angażowali się w duchowe przeżywanie tego święta:

– Taki obrazek. W procesji idzie dziecko, które sypie kwiatki. No, cudownie, ale obok idą rodzice, czasem babcia, dziadek i jeszcze ktoś. Rozmawiają na różne tematy, robią sobie zdjęcia. W ogóle Pan Jezus nie istnieje dla nich – skwitował.

Źródło: pch24.pl

Tagi: procesja