Wyszukaj w serwisie
Zdrowie i żywienie Aktywność silversa Pielęgnacja i uroda Lifestyle Silver Quizy
Lelum.pl > Dzieje się > Sprawa Wieczorek zostanie rozwiązana? Opublikowano przełomowe nagranie
Julia Bogucka
Julia Bogucka 15.06.2024 18:01

Sprawa Wieczorek zostanie rozwiązana? Opublikowano przełomowe nagranie

Iwona Wieczorek
Fot. Zaginieni Przed Laty/Facebook, Komenda Stołeczna Policji

Iwona Wieczorek zaginęła niemal czternaście lat temu. Przez długi czas śledczy nie byli w stanie dojść do żadnego poważnego przełomu. Teraz media obiega tajemnicza fotografia. Policja ustala tożsamość kierowcy.

Sprawą Iwony Wieczorek żyła cała Polska

19-letnia dziewczyna poszła na imprezę do jednego z sopockich klubów, nigdy z niej jednak nie wróciła. Po wyjściu z zabawy pokłóciła się z przyjaciółką, następnie sama oddaliła się w stronę domu. Do jednej z koleżanek wykonała telefon około czwartej nad ranem, później jej telefon się rozładował. Do zaginięcia Iwony Wieczorek doszło w nocy z 16 na 17 lipca 2010 roku.

Tą sprawą już niemal od czternastu lat życie cała Polska. Do tej pory nie odnaleziono ciała nastolatki, ani żadnego śladu wskazującego na to, że wciąż żyje. Przez ten czas przesłuchano ponad 3000 świadków, analizowano zawartość telefonów, nagrania z monitoringu oraz liczne dokumenty. Na temat sprawy zaginięcie Iwony Wieczorek powstał nawet serial, który można obejrzeć na platformie Netflix.

Księżna Kate widziana publicznie pierwszy raz w tym roku Tam mieszkała Violetta Villas. Jej sąsiadką była Małgorzata Walewska

Wznowiono śledztwo w sprawie Iwony Wieczorek

W 2019 roku śledztwo przejął Małopolski Wydział Zamiejscowy Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Krakowie oraz tak zwane Archiwum X. Na przełomie 2022 i 2023 roku śledczy przesłuchiwali Pawła P., kolegę Iwony Wieczorek, do którego zaginiona nastolatka miała dzwonić kilkanaście razy w noc zaginięcia. Mężczyźnie oraz drugiemu zatrzymanemu postawiono wówczas zarzuty.

W tym samym momencie postanowiono przeszukać okolice znanego sopockiego klubu Zatoka Sztuki. Wokół miejsca przez lata narosło wiele legend, a to za sprawą przestępstw seksualnych Krystiana W., które miały mieć miejsce na terenie lokalu. Na miejscu pojawili się nurkowie, psy tropiące, i osoby korzystające z wykrywaczy metalu. Przeszukano studzienki kanalizacyjne, przekopano również całą plażę.

Te prace wokół Zatoki Sztuki związane były z zaginięciem Iwony Wieczorek. Media rozpisywały się, jakoby znaleziono wówczas "tysiące śladów biologicznych". Delikatnie mówiąc, trzeba być lekko sceptycznym co do tych rewelacji - mówi w rozmowie z portalem i.pl anonimowo jeden ze śledczych pracujących przy tej zagadkowej sprawie.

ZOBACZ TEŻ: "Już nie jadł, umierał". Katarzyna Dowbor nie mogła powstrzymać łez w programie

Przełomowe nagranie w sprawie Iwony Wieczorek

Wiele wskazuje na to, że śledczy właśnie dotarli do ważnego przełomu w sprawie zaginięcia Iwony Wieczorek. Chodzi o nagranie, na którym zauważono białego fiata cinquecento. Auto przemieszczało się po ulicą Pomorską w rejonie Parku Reagana w Gdańsku około godziny 5:07 nad ranem w dniu zniknięcia nastolatki. Funkcjonariusze podejrzewają, że kierowca pojazdu może mieć związek ze sprawą.

W sprawie dotyczącej zaginięcia Iwony Wieczorek, pojawiły się nowe ustalenia. Osoby posiadające wiedzę na temat mężczyzny z załączonego nagrania proszone są o kontakt pod nr tel. 600 997 213 lub adresem e-mail [email protected] Gwarantujemy anonimowość! - czytamy w komunikacie policji.

Zdjęcie, na którym jest uwidoczniony pojazd, obiegło sieć. Śledczy apelują o pomoc w ustaleniu tożsamości osoby, która mogła kierować autem w dniu zaginięcia Iwony Wieczorek.

168-119330.jpg
Fot. Komenda Stołeczna Policji