Lelum.pl

fot. Enes Evren, Matt Gush/canva.com

Utopiła maleńkie bliźniaki, a później ubrała je w świeże ubranka. Koszmar w Bydgoszczy wstrząsnął Polską

5 Lutego 2023

Autor tekstu:

Aleksandra Gadzińska

Ta tragedia wstrząsnęła Polską, mieszkańcy Bydgoszczy długo nie mogli się z niej otrząsnąć. Matka urodziła bliźniaki. Niedługo potem utopiła je w wanience, a bezwładne ciałka przebrała w świeże ubrania. 

Bydgoszczanie do dziś zastanawiają się, jak mogło do tego dojść i czy dramatu można było uniknąć. W 2019 roku 39-letnia Stella F. urodziła dwójkę dzieci. To, co stało się kilka tygodni później, odbiera mowę. Pomoc przyszła za późno, niemowląt nie udało się uratować. Matka próbowała popełnić samobójstwo.

Kolejna rocznica dramatu w Bydgoszczy. Matka utopiła bliźniaki

Trzy lata temu miastem Bydgoszcz wstrząsnęła nagła informacja. Pod koniec 2019 roku Stella F. urodziła dwóch chłopców. Wincent i Szczepan przyszli na świat 23 grudnia. Nie byli dziećmi z niepełnej, czy rozbitej rodziny — ojciec i matka mieli dobrze płatne prace, uważano ich za ludzi sukcesu.

10 lutego zaniepokojony Piotr, który po ojcowskim urlopie wrócił już do pracy, zawiadomił sąsiadkę z prośbą, by ta sprawdziła, co się dzieje z jego żoną. Od jakiegoś czasu nie miał ze Stellą kontaktu.

Na miejscu kobieta dokonała porażającego odkrycia. Błyskawicznie zawiadomiła służby ratunkowe — niestety, dla bliźniaków było już za późno. Matka utopiła je w wanience, a ich martwe ciałka przebrała w świeże ciuchy, po czym położyła do łóżeczek.

Sama zaś otworzyła wino, którym popiła potężną ilość leków. Jej życie uratowała natychmiastowa akcja ratunkowa i płukanie żołądka. Niemowlęta reanimowano ponad godzinę — niestety, bezskutecznie.

Margaret

Margaret wzięła ślub, ale męża nie ma. Podjęła zdumiewającą decyzję

CZYTAJ DALEJ

Dlaczego Stella F. utopiła bliźniaki? Tragedia młodej matki

Jak podawał "Super Express", kobieta miała zmagać się z wyniszczającą depresją poporodową. Wiadomo też, że trafiła do specjalisty. Zmartwiony jej stanem mąż także przez pierwsze tygodnie od porodu przebywał z nią w domu.

Tamtego feralnego poniedziałku, kiedy wydarzyła się tragedia po raz pierwszy opuścił rodzinę, aby wrócić do pracy. Wydawało się, że Stella tylko na to czekała.

Jak informuje "Express Bydgoski", przez długi czas biegli nie mogli przeprowadzić czynności procesowych z kobietą z uwagi na jej stan zdrowia. Zdaniem psychiatrów, którzy w toku śledztwa przyglądali się sprawie, kobieta w momencie dokonania czynów była niepoczytalna

– Nieleczona depresja może doprowadzić do tragedii, ponieważ jest to choroba śmiertelna, której jednym z objawów są myśli samobójcze. Jeśli objawy utrzymują się dłużej niż dwa miesiące od porodu, należy udać się do specjalisty – przekazywał rok po tragedii Portal Kujawski za artykułem poznańskiej fundacji Twarze Depresji.

Matka bliźniaków została umieszczona w szpitalu psychiatrycznym. Na oddział trafił także Piotr, który nie mógł sobie poradzić z tragedią. Dramat sytuacji podkreśla fakt, że małżeństwo miało też córkę.

Co się stało z siostrą bliźniąt?

Mała Łucja miała zaledwie 5 lat i jak podaje "Super Express", była zachwycona, kiedy na świecie pojawiły się bliźniaki. Tamtego dnia z przedszkola odebrała ją babcia. Pierwsza córka Piotra i Stelli była zbyt mała, by zrozumieć, co się stało.

Nagle pozbawiona opieki rodziców, trafiła pod skrzydła seniorki.

Radosław Liszewski

Radosław Liszewski szczerze o żonie Dorocie. Opowiedział, jak wygląda ich życie

CZYTAJ DALEJ
Kasia Cichopek

Wyrzucą Kasię Cichopek i Macieja Kurzajewskiego z TVP? Zachowali się nie po myśli władz telewizji publicznej

CZYTAJ DALEJ

Tagi:

bliźniaki

Podobne artykuły

Samo Życie

Krzysztof odłączył od tlenu własną matkę. To, co zrobił później poraża, Polskę obiegły mrożące wieści
Czytaj więcej >

Samo Życie

Nastolatki dręczyły woźnego w szkole. Miał tego dość i zdecydował się zemścić, niebywałe, do czego się posunął
Czytaj więcej >

Samo Życie

Ksiądz zmarł podczas mszy. Wieści nie do uwierzenia obiegły Polskę, wierni widzieli porażającą scenę
Czytaj więcej >

Samo Życie

Kupiła kapustę, w domu chciała ją pokroić i zamarła. Porażające, co powstrzymało ją w ostatniej chwili
Czytaj więcej >

Samo Życie

Tragiczny koniec Tomasza Chady. Muzyk nigdy nie miał łatwego życia
Czytaj więcej >

Samo Życie

Zaczęły się niespotykane okazje w Biedronce. Polacy obkupią się co niemiara
Czytaj więcej >
Aleksandra Gadzińska

Redaktorka Lelum.pl i absolwentka Kultury Japonii PJATK w Warszawie. Koneserka horrorów i filmów klasy B., a ponadto wielka miłośniczka zwierząt. Lubi być tam, gdzie coś się dzieje, choć niekoniecznie w centrum uwagi. Zaczytana w reportażach podróżniczych, zwłaszcza z dalekiej Azji, uwielbia dzielić się ciekawostkami ze świata. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]