Wyszukaj w serwisie
Zdrowie i żywienie Aktywność silversa Pielęgnacja i uroda Lifestyle Silver Quizy
Lelum.pl > Dzieje się > Ksiądz skomentował komunię syna Rutkowskiego. Chodzi o prezent
Julia Bogucka
Julia Bogucka 16.05.2024 18:30

Ksiądz skomentował komunię syna Rutkowskiego. Chodzi o prezent

Ksiądz, Krzysztof Rutkowski Junior przy samochodzie
Fot. AKPA, ks.sebastianpicur/TikTok

Pierwsza komunia syna Krzysztofa Rutkowskiego odbiła się w mediach szerokim echem. Do prezentów, które otrzymał chłopiec, odniosło się już wiele osób. Tym razem głos zabrał ksiądz Sebastian Picur znany z tworzenia treści na platformie TikTok. Zaapelował do rodziców dzieci przystępujących do sakramentu.

Krzysztof Rutkowski Junior miał komunię jak z bajki

W ubiegłą niedzielę miało miejsce wydarzenie, o którym mówiła cała Polska. Znany polski detektyw celebrował pierwszą komunię swojego syna, równocześnie przysiągł sobie miłość, wierność i uczciwość małżeńską ze swoją żoną Mają Rutkowski. Choć para wzięła ślub cywilny kilka lat temu, tym razem postanowiła przypieczętować swój związek przed obliczem Boga. Podwójna impreza to jednak niejedyny powód, dla którego w stronę tej medialnej rodziny zwróciły się oczu wielu osób.

akpa20240511_rutkowski_komunia_pp_31878.jpg
Fot. AKPA

Krzysztof Rutkowski Junior otrzymał z okazji przyjęcia Eucharystii naprawdę wyjątkowe prezenty. Ci, którzy zakładali, że będzie to rower, albo co najwyżej quad lub nowoczesny komputer, musieli się nie lada zdziwić. 10-letni chłopiec dostał od rodziców… dwa auta. Warte 200 tysięcy BMW E36 oraz samochód elektryczny, który kosztował z kolei 37 tysięcy złotych. Nie każdy z zachwytem spojrzał na obfitość prezentów, które otrzymał Junior.

Przez dekady ludzie myśleli, że to grzech. Ksiądz wyjaśnił palącą kwestię Jak księża dbają o czystość? “To jest moja gosposia”

Tradycja dawania drogich prezentów na pierwszą komunię trwa w najlepsze

Każdego roku w okolicach maja rozbrzmiewają kolejne dyskusje dotyczące podarunków z okazji pierwszej komunii. Tradycyjnie powinny one być związane z wiarą i pielęgnowaniem jej w życiu dziecka. Biblie obrazkowe, medaliki czy różańce przed laty były pierwszą myślą gości takiej imprezy. Z roku na rok przyjęcie sakramentu stało się okazją do wręczenia przystępującemu drogich i widowiskowych prezentów.

Jeszcze kilkanaście lat temu większość dzieci dostawała od bliskich członków rodziny rower. Później prym zaczęły wieść quady i inne zmotoryzowane środki transportu. Popularne jako prezent stawały się też oczywiście gadżety takie jak komputer, smartfon czy smartwatch. Wszystkiemu towarzyszyły również duże kwoty pieniędzy, które według internetowych memów najczęściej znikały w tajemniczych okolicznościach ze skarbonek. Jak się okazuje, najprawdopodobniej Krzysztof Rutkowski Junior przebił wszystkich swoich rówieśników.

ZOBACZ TEŻ: Jakie imię wybrać do bierzmowania? Są ograniczenia. Ksiądz wszystko wyjaśnił

Tak ksiądz komentuje prezent Krzysztofa Rutkowskiego Juniora

Głos w tej sprawie postanowił zabrać popularny w sieci duchowny, który od dłuższego czasu publikuje liczne filmy na platformie TikTok. Ksiądz Sebastian Picur często wypowiada się w tematach, które w jakiś sposób są związane z wiarą katolicką. Odpowiada na pytania swoich obserwatorów, którzy są zainteresowani tematem Kościoła, ale również komentuje medialne sytuacje dotyczące religii. Tak było i tym razem.

Wielu rodziców stać na drogie, bardzo drogie prezenty dla swoich dzieci i nie ma w tym nic złego. Pamiętajmy jednak, że różne uroczystości rodzinne, wydarzenia, mają różny charakter, klimat, a komunia święta jest wydarzeniem o charakterze religijnym, duchowym, związanym z wiarą. Niekiedy drogie, bardzo drogie prezenty, mogą być przeszkodą dla dzieci w tym, aby te dzieci przeżyły Pierwszą Komunię Świętą przede wszystkim w tym klimacie, charakterze duchowym, związanym z wiarą. Bo mogą się za bardzo skupiać na tych prezentach, na sprawach materialnych, być może warto je zachować na inną okazję - podsumował ksiądz Sebastian Picur.