Wyszukaj w serwisie
Dzień Matki Zdrowie i żywienie Aktywność silversa Pielęgnacja i uroda Lifestyle Silver Quizy
Lelum.pl > Dzieje się > Masz takie znaki na swoich drzwiach? Uważaj, mogli zostawić je włamywacze
Sylwia Kropiewnicka
Sylwia Kropiewnicka 17.04.2024 12:40

Masz takie znaki na swoich drzwiach? Uważaj, mogli zostawić je włamywacze

Uwaga na złodziei
Fot. Instagram/z_pamietnika_policjantki, Canva

Policja ostrzega przed nową metodą złodziei. Chociaż temat znakowania mieszkań przez potencjalnych włamywaczy powraca co jakiś czas, wiele osób nie zdaje sobie sprawy z zagrożenia. Sprawdź, na co zwrócić uwagę.

Włamywacze nie śpią

Od kilku tygodni w sieci pojawiają się informacje o dziwnych symbolach, które pojawiają się na drzwiach mieszkań. Internauci publikują zdjęcia znaków, które znaleźli na drzwiach do mieszkań swoich bądź sąsiadów.

Te znaki mogą pozostawiać złodzieje, by poinformować o tym, czy takie mieszkanie jest dobrym celem dla włamywaczy - przestrzega policja. 

Na co szczególnie warto zwrócić uwagę?

100 lat małżeństwa? Oby. Właśnie pobito nowy Rekord Guinnessa Była partnerka Kevina Mgleja o alimentach. Nie wytrzymała po słowach Roksany

Takie znaki zostawiają włamywacze

Jeśli zauważyłeś na drzwiach do swojego mieszkania podejrzany symbol, rysunek wykonany kredą bądź pisakiem, czy też kartę wetkniętą za drzwi, powinieneś być czujny!

Takie znaleziska powinny wzbudzić naszą czujność - policja przypomina, że takie praktyki pozwalają złodziejom ocenić, czy dane lokum jest dobrym celem dla włamywaczy - podaje Gazeta Wrocławska. 

Lepiej więc nie ignorować dziwnego symbolu, który pojawił się na twoich drzwiach bądź przy nich. 

Policja ostrzega przed taką taktyką złodziei

W sprawie znakowania mieszkań przez złodziei głos zabrała młodsza inspektor Małgorzata Sokołowska - policjantka, która prowadzi na Instagramie profil „Z pamiętnika policjantki”.

Doceniajmy relacje sąsiedzkie i bacznie obserwujmy swoje najbliższe otoczenie, a o wszelkich niestandardowych zmianach niezwłocznie informujmy sąsiadów - napisała w jednym ze swoich postów.