Lelum.pl

tiktok.com/chelseyibrown

Znalazła list miłosny z I wojny światowej. W życiu nie widziała czegoś podobnego

5 Lutego 2023

Autor tekstu:

Michał Fitz

Chelsey Brown to tiktokerka, której pasją jest zbieranie archiwalnych, często liczących sobie nawet ponad 100 lat dokumentów. Teraz pokazała swoim widzom, jak wygląda list miłosny z okresu I Wojny Światowej.

Wiadomość została wysłana przez przebywającego na froncie żołnierza. Kobieta później wyszperała w sieci, jak zakończyła się ta historia miłosna.

Tiktokerka znalazła stuletni list miłosny

Chelsey od dawna zajmuje się zbieraniem staroci i antyków, dlatego ma już siatkę znajomych handlarzy. Jeden z nich poinformował ją, że ma dla niej prawdziwą gratkę — wspomniany wyżej list miłosny.

Gdy kobieta weszła w jego posiadanie, nie mogła uwierzyć własnym oczom, bo, jak przyznała, nigdy wcześniej nie widziała nic podobnego. List wyglądał tak, jakby został napisany najbardziej ozdobną czcionką dostępną w programie komputerowym, a przecież to odręczne pismo. Mało kto może się dziś pochwalić taką kaligrafią, a przecież mówimy tu o żołnierzu, a nie pisarzu czy profesorze.

Chelsey zachwycała się nie tylko charakterem pisma, ale również samą treścią. Ta, jak można sobie wyobrazić, była niezwykle romantyczna. Autor, którym był William, wyjątkowo tęsknił za swoją ukochaną o imieniu Lillian. Ten zachowany to raptem jeden z wielu listów, które je wysłał.

Jarek Chłopaki do wzięcia

Jarek z „Chłopaków do wzięcia” będzie śpiewał. Za kilka dni pojawi się w jednym z polskich miast, chce pomóc koledze

CZYTAJ DALEJ

Jak skończyła para z listu miłosnego?

Historia zakochanej pary sprzed wieku tak zainteresowała Chelsey, że ta poszła o krok dalej. Postanowiła dowiedzieć się, czy po wojnie para się zeszła. Musiała trochę pogrzebać w sieci, ale trafiła na stronę zajmującą się genealogią i dzięki niej odkryła to, co chciała.

Jak się okazało, William miał zostać zwolniony ze służby w 1918 roku. W 1930 został za to przeprowadzony spis powszechny, w którym zostało wykazane, że jego żoną faktycznie była Lilian. Wszystko wskazuje więc na to, że ich romantyczna relacja miała happy end.

Tagi:

list pożegnalny

Podobne artykuły

Samo Życie

Krzysztof odłączył od tlenu własną matkę. To, co zrobił później poraża, Polskę obiegły mrożące wieści
Czytaj więcej >

Samo Życie

Nastolatki dręczyły woźnego w szkole. Miał tego dość i zdecydował się zemścić, niebywałe, do czego się posunął
Czytaj więcej >

Samo Życie

Ksiądz zmarł podczas mszy. Wieści nie do uwierzenia obiegły Polskę, wierni widzieli porażającą scenę
Czytaj więcej >

Samo Życie

Kupiła kapustę, w domu chciała ją pokroić i zamarła. Porażające, co powstrzymało ją w ostatniej chwili
Czytaj więcej >

Samo Życie

Tragiczny koniec Tomasza Chady. Muzyk nigdy nie miał łatwego życia
Czytaj więcej >

Samo Życie

Zaczęły się niespotykane okazje w Biedronce. Polacy obkupią się co niemiara
Czytaj więcej >
Michał Fitz

Geodeta z wykształcenia, z pasji dziennikarz. Interesuję się piłką nożną, muzyką i wszystkim, co jest w stanie mnie rozbawić. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]