Wyszukaj w serwisie
Dzień Matki Zdrowie i żywienie Aktywność silversa Pielęgnacja i uroda Lifestyle Silver Quizy
Lelum.pl > Dzieje się > Czy można modlić się w łóżku? Ksiądz aż się uśmiechnął
Wiktoria Wihan
Wiktoria Wihan 13.04.2024 14:14

Czy można modlić się w łóżku? Ksiądz aż się uśmiechnął

ksiądz, kobieta w łóżku
Fot. Tiktok.com/@ks.piotrjarosiewicz, Canva/sydaproductions

Dla większości katolików modlitwa jest częścią codziennej rutyny. Rodzice już od najmłodszych lat uczą swoje dzieci, aby przed pójściem spać, zmówić pacierz. Czy podczas tej chwili, którą poświęcamy Bogu, powinniśmy przyjąć postawę, która jasno wskazuje na modlitwę? Wiele osób nie wyobraża sobie innej formy pacierza, jak w pozycji klęczącej, ze złożonymi równo rękoma. Mimo to pewna internautka zdecydowała się zapytać księdza, czy popełnia grzech, modląc się na leżąco. Obok takiego pytania duchowny nie mógł przejść obojętnie!

Ksiądz Piotr Jarosiewicz nie boi się odpowiadać na trudne i niewygodne pytania wiernych

Ks. Jarosiewicz zasłynął w sieci jako duchowny, który nie boi się trudnych pytań. Wielu księży nie chce udzielać bezpośredniej odpowiedzi na zaskakujące przemyślenia swoich wiernych, dlatego ten duchowny postanowił zacząć zaspokajać ich ciekawość w mediach społecznościowych. Kapłan posiada konto na TikToku, które obserwuje niemal 300 tys. osób. Wiele z nich jest młodych i głodnych wiedzy. Jednak pytania do księdza padają również ze strony dorosłych, którzy niekiedy mają wątpliwości, czy dany czyn lub zachowanie można potraktować jako grzech.

Ksiądz Piotr Jarosiewicz rzetelnie tłumaczy wiernym wszelkie zagadnienia dotyczące Pisma Świętego oraz wiary. Robi to z ogromną pasją i wyczuciem, za co cenią go widzowie. Odpowiadając na pytania internautów, wybiera często te, na które odpowiedzi próżno szukać gdziekolwiek w internecie. Tak było m.in. wtedy, gdy duchowny rozwiał wątpliwości dotyczące świadków ślubu, czy kiedy wyjaśnił, czy podczas modlitwy powinno się stosować feminatywy. Tym razem ks. Jarosiewicz stanął przed nie mniej zaskakującym pytaniem. 

Ksiądz gej w sieci robi furorę. To nie tylko duchowny „To może być osoba niewierząca”. Wierni zdębieli po słowach księdza

Ksiądz Piotr Jarosiewicz zaskakujące usłyszał pytanie, które dotyczy sposobu wykonywania modlitwy

Dogmaty wiary katolickiej są oparte na Piśmie Świętym, którego zawiłość potrafi przytłoczyć niejednego praktykującego katolika. Wierni często gubią się w nakazach i zakazach, które ustala Kościół. Wówczas z pomocą przychodzi ksiądz Piotr Jarosiewicz, który oprócz obowiązków duszpasterskich znajduje jeszcze czas, by rozwiewać wątpliwości osób, które zdecydują się napisać do niego w mediach społecznościowych.

Tym razem duchowny dostał wyjątkowo zaskakujące pytanie. Większość wiernych nawet nie zastanawia się nad tym, jak prawidłowo odmówić modlitwę, ponieważ z przyzwyczajenia klęka, składa dłonie i oddaje się rozmowie z Bogiem. Pewna internautka praktykuje jednak zupełnie odmienny sposób modlitwy. Czy popełnia przez to grzech?

Czy jest grzechem to, że wieczorem modlę się w myślach i w dodatku na leżąco, już w łóżku? – padło pytanie. 

ZOBACZ TEŻ: „To nie jest grzechem". Ksiądz odpowiada na kontrowersyjne pytanie

Czy można się modlić, leżąc w łóżku? Ksiądz rozwiał wątpliwości

Katoliczka, która modli się na leżąco, będąc już w łóżku, postanowiła upewnić się, czy swoim zachowaniem nie popełnia grzechu. Sposób, w jaki odmawia pacierz, jest często praktykowany przez wielu wiernych, dlatego tym więcej osób postanowiło obejrzeć filmik księdza Piotra Jarosiewicza, w którym zdradził on, czy taka forma modlitwy jest grzechem. 

Gdy duchowny przeczytał pytanie internautki, nie był w stanie powstrzymać uśmiechu. 

To nie jest grzech. To jest relacja z Bogiem, którego kochasz, o którym myślisz i do którego mówisz. Oby tak dalej! – powiedział ksiądz.

Odpowiedź kapłana uspokoiła nie tylko samą autorkę pytania, która podziękowała w komentarzu, ale również innych wiernych, którzy rozmyślali na ten temat już od jakiegoś czasu:

  • Jaka ulga...To był dla mnie problem. Usprawiedliwiałam się wiekiem.
  • Ja codziennie rozmawiam przed snem, dziękuję za dzień i proszę o jutro. Też myślałam, że źle robię 
  • Ja też tak mam... bez pacierza to nawet nie zasnę, a jak nie mogę zasnąć, to odmawiam różaniec i przy nim zasypiam – czytamy pod filmem.
modlitwa.png
Fot. Canva/pixelshot