Wyszukaj w serwisie
Zdrowie i żywienie Aktywność silversa Pielęgnacja i uroda Lifestyle Silver Quizy
Lelum.pl > Dzieje się > Papież Franciszek musiał zrezygnować z tradycji. Chodzi o zdrowie
Sara Karmańska
Sara Karmańska 26.03.2024 12:52

Papież Franciszek musiał zrezygnować z tradycji. Chodzi o zdrowie

Papież Franciszek
Fot. YouTube/Vatican News

Wielkimi krokami nadchodzą święta wielkanocne, które są najważniejszym czasem w roku liturgicznym. Największe obchody tego okresu można zaobserwować w Watykanie, gdzie na uroczystościach pojawia się sama głowa kościoła katolickiego. W tym roku papież Franciszek zerwał jednak z tradycją. 

Papież Franciszek musiał zrezygnować z tradycji

W minioną niedzielę przypadała Niedziela Palmowa. W tym roku po raz pierwszy jednak papież Franciszek nie wygłosił tego dnia homilii na placu św. Piotra. Duchowny bez tego elementu odprawił mszę świętą dla zgromadzonych na placu dziesiątek tysięcy ludzi. 

Ta sytuacja wywołał kolejne wątpliwości na temat stanu zdrowia głowy kościoła. Ostatnie doniesienia nie były bowiem najweselsze. W ostatnich tygodniach papież Franciszek zmagał się z przeziębieniem, które często doprowadzało do decyzji o rezygnacji z czytania tekstów z powodu problemów z głosem. 

Tak ksiądz wytłumaczył się z drogich szat Co naprawdę symbolizuje wielkanocna palma? Szczegóły mogą budzić trwogę

Wierni niepokoją się o stan zdrowia papieża Franciszka

Biorąc pod uwagę, że w ostatnim czasie katechezy lub przemówienia odczytywali współpracownicy papieża Franciszka w jego imieniu, prawdopodobnie także rezygnacja z oczytania homilii w Niedzielę Palmową była podyktowana kwestiami zdrowotnymi. Jak zdradził jednak lekarz papieża, który w ciągu ostatnich lat dwukrotnie operował głowę kościoła, nie ma powodów do niepokoju

Ojciec Święty ma się dobrze, adekwatnie do swojego wieku. Ma epizodyczne trudności w oddychaniu w najzimniejszych okresach, także z powodu wcześniejszej operacji płuc, którą przeszedł wiele lat temu – przekazał Sergio Alfieri portalowi „Corriere della Sole”.

ZOBACZ TEŻ: Wierni otrzymali osobliwe podarunki po mszy. Wielkie zaskoczenie

Lekarz o stanie zdrowia papieża Franciszka

Jak zdradził lekarz papieża, to normalne, że 87-latek ma chwile osłabienia. Jak jednak ujawnił, głowa kościoła nie zmaga się z żadnymi poważnymi chorobami. Jego zdaniem papież Franciszek „ma głowę 60-latka i udaje mu się nas wyprzedzać, samodzielnie i bezproblemowo rządząc Państwem Watykańskim”. Jak dodał, zazwyczaj osoby w tym wieku prowadzą spokojne życie, dużo czas spędzając w domu przed telewizorem. Papież Franciszek nie może sobie na to jednak pozwolić.

Nie widuję go codziennie, ale zapewniam, że nie ma żadnych szczególnych chorób. Przechodzi okresowe kontrole – dodał lekarz papieża. 

Papież Franciszek odprawił msze w Niedzielę Palmową, fot. YouTube Vatican News 2.png
Papież Franciszek odprawił msze w Niedzielę Palmową, fot. YouTube/Vatican News
Papież Franciszek odprawił msze w Niedzielę Palmową, fot. YouTube Vatican News 1.png
Papież Franciszek odprawił msze w Niedzielę Palmową, fot. YouTube/Vatican News

Źródło: Polsat news