Romans partnera może się okazać dla nas wielkim ciosem. Tym bardziej, jeżeli dowiemy się o nim nagle lub po prostu odkryjemy, że druga strona nie mówiła nam prawdy. Takie sytuacje mogą mocno zaboleć. Romans z kimś innym narusza poczucie własnej wartości, niszczy zaufanie i związek. Jak zareagować na taką informację i jak przetrwać tę trudną chwilę, kiedy emocje biorą górę nad zdrowym rozsądkiem?

„Jak przeżyć romans ukochanej przez nas osoby?” – to jedno z pytań, które mrozi nam krew w żyłach. Będąc na co dzień w szczęśliwym związku, nie raz mieszkając już nawet z partnerem, jesteśmy w stanie zapobiec takiej sytuacji. Co jednak kiedy osoba, na której najbardziej nam zależy, mimo to wykona skok w bok?

Co zrobić, kiedy odkryjesz romans partnera?

1. Nie pozwól, by agresja przejęła nad tobą kontrolę

Wyzwiska, krzyki a tym bardziej przemoc fizyczna są niedopuszczalne. Pamiętajmy by agresja, nie przejęła nad nami kontroli. Żal może wywołać w nas różne reakcje, jednak pamiętajmy, co nas łączyło z danym człowiekiem, jak wiele dla nas znaczył. Nie róbmy mu krzywdy, nawet jeżeli uważamy w danym momencie, że na to zasłużył. Kiedy już ochłoniemy, uświadomimy sobie, że nie warto tak reagować. 

2.Gdy ochłoniesz, przeanalizuj sytuację

Dlaczego nasza druga połówka wdała się w romans? Czy miała jakiś powód? Może ostatnio narzekała na brak naszego zainteresowania, różne schorzenia związane ze zdrowiem, spadek humoru. Takie sygnały mogą świadczyć o kiepskiej formie i stanie psychicznym ukochanej/ukochanego. Może warto porozmawiać i zaopiekować się taką osobą by nigdy już nie doszło do takiej sytuacji. 

zdrada
Obraz Анастасия Гепп z Pixabay

3.Nie mścij się, nie odgrywaj na partnerze

Pamiętajmy, że bardzo trudno odbudować potem utracone wartości. Może okazać się to wręcz niemożliwe w przypadku, gdy partner lub partnerka nie potrafi wybaczyć romansu. Dlatego ważne jest, by nie mścić się i nie odgrywać w momencie, gdy naprawdę kochamy drugą osobę. Jeżeli nie jesteśmy jej w stanie wybaczyć zdrady- po prostu lepiej odejść.

4.Pracuj na tym, co tu i teraz

Jeśli wymagamy, aby osoba zdradzająca zostawiła przeszłość za sobą, tak samo osoba zdradzona również musi pracować nad tym, by nie wypominać przeszłości. W najlepszym przypadku, możliwe jest także wzmocnienie relacji. Należy pamiętać, że nie cofnie się czasu, nie zmieni się tego, co już się wydarzyło. Jedyne, nad czym możemy pracować to teraźniejszość i przyszłość. Wtedy jest szansa, by wybaczyć romans.

5.Zajmij się sobą

Kiedy dowiemy się, że nasza druga połówka ma romans, dobrze jest po prostu…zająć się sobą. Sytuacja może zacząć robić się napięta, jeżeli będziemy chcieli na siłę wyciągnąć pewne informacje lub przejąć kontrole nad druga strona w konflikcie. Może poczuć się ona osaczona i przytłoczona faktem, że nie potrafi odbudować utraconego zaufania.

6.Postaraj się wyciągnąć konstruktywne wnioski z sytuacji

Nie chodzi o to, by zapomnieć o romansie partnera, lecz by wyciągnąć wnioski z tej sytuacji. Dobrze by skłoniła ona do refleksji nad swoim postępowaniem i nieszukaniu na siłę winnych. Jeżeli wasza więź jest silna, oboje poradzicie sobie z czasem. Ważne, aby potrafić na nowo wzmacniać relację mimo wielu błędów, które tak naprawdę popełniamy wszyscy.

Jeżeli ktoś, kto miał romans, okaże szczerą skruchę i będzie chciał naprawić relację- dajmy mu szansę. Nie przekreślajmy od razu tego, co dla nas ważne. Pamiętajmy jedynie, by nie robić niczego na siłę i kierować się uczuciami. Wtedy na pewno uda nam się pokonać każdą przeszkodę na drodze do szczęśliwej relacji.

romans
www.rawpixel.com

Romans ukochanej osoby to przykra sprawa.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Ogromne zmiany w umowach na zlecenie. Dostaniesz mniej pieniędzy
  2. Tomasz Kammel również odejdzie z „Pytania na śniadanie”? Media donoszą przykre informacje
  3. 70-letni aktor zostanie ojcem. 33 lata młodsza partnerka jest w ciąży
  4. Nie żyje ojciec aktora „M jak miłość”. Był znanym muzykiem
  5. Gwiazda TVN w ciąży! Pokazała duży brzuszek na premierze filmu Piotra Woźniaka-Staraka
  6. Agnieszka Woźniak-Starak na grobie swojego męża, rozdzierające sceny. Potrzebny był helikopter, serce się łamie
  7. Tysiące Polaków używają popularnego szamponu. Nikt nie wie, że producent ukrywa straszną prawdę

 

Poprzedni artykułDrzwi kariery stały przed nią otworem. Zofia Marcinkowska w wieku 22 lat zabiła siebie i partnera
Następny artykułKuba Wojewódzki całuje się z hollywoodzkim aktorem. Wszystko na oczach milionów Polaków