Wyszukaj w serwisie
Samo życie Silver Lifestyle Plotki i gwiazdy Quizy
Lelum.pl > Samo Życie > 18-latka przeżyła śmierć kliniczną. Odważyła się powiedzieć, co widziała " po drugiej stronie". Wstrząsające
Aleksandra Gadzińska
Aleksandra Gadzińska 18.03.2023 10:13

18-latka przeżyła śmierć kliniczną. Odważyła się powiedzieć, co widziała " po drugiej stronie". Wstrząsające

śmierć kliniczna
fot. Elnur/canva.com, TikTok / @kaaaaaleeeaaaa

Media obiega wstrząsające świadectwo młodej kobiety. Śmierć kliniczna, którą przeżyła aż trzykrotnie dokonała nieodwracalnych zmian, nie tylko w jej organizmie, ale też w życiu. Ujawnia, co zobaczyła "po drugiej stronie". 

Mieszkająca w Ameryce Kassi Hogann z udostępniła poruszające nagranie na TikToku. Dziewczyna ujawnia, co wydarzyło się chwilę po tym, jak jej serce przestało bić. 

18-latka doświadczyła śmierci klinicznej. Historia Kassi przyprawia o dreszcze

Najdłuższa odnotowana śmierć kliniczna trwała aż 80 minut. Niestety, reanimowany przez ponad godzinę John Thompson po wybudzeniu ze śpiączki twierdził, że nic nie pamięta. Niejednokrotnie jednak media obiegały świadectwa i opisy osób, które na krótki moment znalazły się “po drugiej stronie”.

W wielu historiach powtarzały się te same motywy — tunel, światło, spotkanie ze zmarłymi bliskimi, świętymi, istotami niebiańskimi, lub nawet samym bogiem. Wstrząsające słowa 18-letniej mieszkanki USA rzucają jednak zupełnie nowe światło na relacje z “tamtego świata". 

Lepiej usiądźcie. Tak kiedyś wyglądała babka z "Kiepskich". Krystyna Feldman rozkochiwała w sobie tłumy

Śmierć kliniczna. Wstrząsająca historia Kassi obiega media

Na zamieszczonym na TikToku nagraniu młoda kobieta twierdzi, że śmierć kliniczną przeżyła aż trzykrotnie. I choć nie ujawniła, co dokładnie wydarzyło się w przeszłości, wyjaśniła, że do wszystkiego doprowadziła "głupia decyzja, którą popełniła jako 18-latka. 

Każde z “przeniesień” wyglądało dość podobnie — nastolatka czuła, jak wciąga ją tunel, jednak na jego końcu wcale nie było światła… lecz gwiazdy. Kassi miała wylądować, zawieszona w “dziwnym, nieznanym miejscu”, z którego widziała rozpościerający się kosmos. 

Nie mogła się ruszać, nie widziała też bliskich zmarłych, nie mogła z nimi porozmawiać — wiedziała jednak, że są tam razem z nią. 

- Czułam się komfortowo wiedząc, że moi bliscy są ze mną, mimo że nie byli obok mnie ani astronomicznie, ani fizycznie - relacjonowała. 

Śmierć kliniczna odmieniła jej życie

Kassi podkreślała, że z wielu powodów trudno jej opisać to, czego doświadczyła. Po “wypadku” jej mózg nie pracował przez 7 minut. Kiedy się wybudziła, tomografia komputerowa wykazała, że w narządzie pojawiło się kilka “ciemnych plam”, których zregenerowanie, jak stwierdzili lekarze, było mało prawdopodobne. 

Trzykrotne doświadczenie śmierci klinicznej nie pozostało bez wpływu na organizm młodej dziewczyny. Dziewczyna boryka się z problemami — m.in. spadkami koncentracji i zanikami pamięci. 

2.jpg
fot. TikTok / @kaaaaaleeeaaaa
1.jpg
fot. TikTok / @kaaaaaleeeaaaa

Źródło: Radio Zet, Webiniusy, Medonet

Tagi: śmierć