Wyszukaj w serwisie
Zdrowie i żywienie Aktywność silversa Pielęgnacja i uroda Lifestyle Silver Quizy
Lelum.pl > Dzieje się > Coś takiego wypisali sobie na grobie. To gruba przesada
Martyna Pałka
Martyna Pałka 18.06.2024 14:55

Coś takiego wypisali sobie na grobie. To gruba przesada

Cmentarz
fot. wrtp/Getty Images

Niektóre napisy, które pojawiają się na grobach zmarłych, naprawdę szokują wszystkich odwiedzających. Teraz w sieci pojawiło się zdjęcie nagrobka, na którym widnieje naprawdę niecodzienna sentencja. Czegoś takiego nikt się nie spodziewał!

Zaskakujące sytuacje na cmentarzu

Pomimo faktu, że cmentarz to miejsce pochówku zmarłych, którym należy się odpowiedni szacunek, wiele osób nie do końca zdaje sobie sprawę. Z tego powodu zdarzają się sytuacje, kiedy na nagrobkach możemy zaobserwować niecodzienne przedmioty, które nie tylko mają przykuwać uwagę, ale też w odpowiedni sposób upamiętniać spoczywającego tam zmarłego.

nagrobek znicze.jpg
Fot. 12MN/Getty Images

Niekiedy zdarza się też, że niektórzy bliscy zmarłego, z własnej woli lub na jego życzenie, decydują się na inne specyficzne sposoby, mające podkreślać jego charakter, czy poczucie humoru. Tak najwidoczniej było w przypadku tego grobu, którego zdjęcia niedawno obiegły Internet.

Jackowski miał wizję z zaświatów. Wyjawił, co czeka każdego z nas po śmierci Pazura nie pojawił się na pogrzebie Rewińskiego. Jego powód łamie serce

Ludzie mają różne pomysły na to, jak zostaną zapamiętani

Nie da się ukryć, że w ostatnich latach wiele osób coraz częściej odchodzi od tradycyjnego sposobu organizacji swojego pogrzebu. Samo ostatnie pożegnanie bywa bardzo oryginalne, na przykład ze względu na postępującą laicyzację społeczeństwa, możemy spotkać się ze świeckimi uroczystościami prowadzonymi przez mistrzów ceremonii. Zmarli proszą w ostatniej woli o odpowiedni strój, oprawę muzyczną i podarunki.

Również pomniki, które są stawiane osobom, które odeszły, mogą przykuć uwagę i wyróżnić się na tle innych. Niekiedy jest to spowodowane oryginalnym materiałem, z którego są wykonane lub kształtem, który ma na przykład zwracać uwagę na pasję, którą uprawiała osoba zmarła za życia. Klasycznym elementem nagrobka są też krótkie sentencje, które są wyryte w kamieniu. Tu również jest dość szerokie pole do popisu.

ZOBACZ TEŻ: Lewandowski zrobił dla dzieci coś wyjątkowego. Łzy lały się po policzkach.

Niewiarygodne, jaki napis pojawił się na cmentarzu

Okazuje się jednak, że niektórzy idą o krok dalej, jeśli chodzi o wprowadzenie oryginalności do swojego miejsca spoczynku. Niekiedy bywa to dość kontrowersyjne, jak w przypadku tego pomnika, którego zdjęcie nie tak dawno temu obiegło sieć. Chodzi o nagrobek zmarłej pary, która została pochowana na jednym z cmentarzy. Choć z oddali wszystko wygląda dość niepozornie, to jeśli się przyjrzymy…

Napis, który został umieszczony na grobie, jest najprawdopodobniej wyrazem ostatniej woli osób, które zostały w nim pochowane. Można się domyślać, że wykazywały się one dość specyficznym poczuciem humoru. Niektórzy z pewnością parsknęliby śmiechem, mijając pomnik, inni zaś poczują się zgorszeni. Na nagrobku widnieje bowiem napis:

Na ch.. się patrzysz? Też wolelibyśmy leżeć na plaży - całość opatrzona została uśmiechniętym emotikonem.

Czy to odpowiednia sentencja, biorąc pod uwagę charakter miejsca, jakim jest cmentarz? Czy ostatnią wolę powinniśmy uszanować bez względu na sytuację?

nagrobek tiktok.png
Fot elegancja_francja1983/TikTok