Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Jacek Kurski odwołany ze stanowiska prezesa TVP. Oto co mówiły o nim największe gwiazdy stacji
Michał Fitz
Michał Fitz 05.09.2022 15:37

Jacek Kurski odwołany ze stanowiska prezesa TVP. Oto co mówiły o nim największe gwiazdy stacji

Jacek Kurski
TRICOLORS/East News Pawel Wodzynski/East News

Jacek Kurski od 6 lat (z krótką przerwą) był prezesem TVP i wszyscy już przyzwyczaili się do jego roli. Wydawało się, że mężczyzna jeszcze przez jakiś czas będzie pełnił swoją funkcję, a tymczasem dosłownie znikąd pojawiły się oficjalne informacje o jego odwołaniu.

Wiadomości te zostały już potwierdzone przez przewodniczącego Rady Mediów Narodowych, Krzysztofa Czabańskiego, który jednocześnie nie podał żadnego, konkretnego powodu takiej decyzji.

Jakim prezesem był Jacek Kurski?

W trakcie kadencji Jacka Kurskiego wiele gwiazd telewizji, zarówno tych dalej pracujących w TVP, jak i tych, które ze stacji odeszły, było pytanych o osobę prezesa. W jakim tonie mówiły o nim Monika Richardson, Ida Nowakowska czy Beata Tadla?

Druga z wymienionych wyżej pań udzieliła swego czasu wywiadu dla serwisu „Jastrząb Post”, w którym co prawda nie chwaliła bezpośrednio Jacka Kurskiego, ale w samych superlatywach mówiła o atmosferze w miejscu pracy, którego był szefem. Można było więc wnioskować, że dbał on o to, by wszystkim dobrze i przyjemnie się pracowało. Sam jednak rzadko miał wchodzić w interakcje z pracownikami. Ida stwierdziła, że z prezesem rozmawia niemalże tylko na organizowanych przez stację wydarzeniach i bankietach.

Jak byli pracownicy mówią o Jacku Kurskim?

Dużo gorsze zdanie o Jacku Kurskim mogłaby mieć Barbara Kurdej-Szatan, która przecież została przez niego osobiście wydalona ze stacji po tym, jak obraziła Straż Graniczną. Aktorka w rozmowie z „Pomponikiem” nie chciała jednak obsmarować polityka. Wyznała, że prawie nie miała z nim kontaktu, bo przeprowadzili raptem jedną rozmowę.

Podobnie z TVP pożegnała się Monika Richardson, której wypowiedziano współpracę po jej wywiadzie z Jarosławem Kaczyńskim. Dziennikarka, w przeciwieństwie do wyżej przytoczonej aktorki, nie miała już skrupułów, by szczerze się o prezesie wypowiedzieć.

Bardzo pozdrawiam Jacka Kurskiego i całą jego ekipę… niech go piekło pochłonie — stwierdziła stanowczo w rozmowie z „Pomponikiem”.

Żal do stacji ma jej wieloletni prezenter, Michał Olszański. Ten również został pożegnany w 2019 roku, ale przykro mu, że zrobiono to w tak nieeleganckim stylu. Na pożegnanie go przeznaczono raptem 5 minut, a mężczyzna uważał, że zasługiwał na coś więcej, bo przez długie lata był lojalnym pracownikiem.

Inną osobą przez lata związaną z TVP, która odeszła za kadencji Jacka Kurskiego jest Grażyna Torbicka. Ta w rozmowie z „Plejadą” z 2019 roku tłumaczyła, że odeszła, gdyż jeden z odcinków jej autorskiego programu „Kocham kino” przekształcono w propagandowe show, które więcej miało wspólnego z polityką niż faktyczną kulturą i kinematografią.

W podobnym okresie z pracą pożegnała się również Beata Tadla. Jak sama wyjaśniała w późniejszej rozmowie z „Plejadą”, ona i część jej kolegów z pracy mogli się wydawać dla nowego zarządu niewygodni ze względu na poglądy i przekonania, dlatego im podziękowano.

Zobacz post:

Jacek Kurski odwołany z funkcji prezesa TVP. Na stanowisko został powołany Mateusz Matyszkowicz – podaje portal https://t.co/r6hGKEkglo należący do Polska Press Grupa.

— Łukasz Bok (@LukaszBok) September 5, 2022

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

  1. „Taniec z gwiazdami”. Izabela Janachowska uderza w Krzysztofa Rutkowskiego. „Detektyw” żyje we własnym świecie?
  2. Żona Rutkowskiego podjęła decyzję, przeprowadza się do innego domu. Ujawniła powód
  3. Ania Ziemba z „Sanatorium miłości” przeszła metamorfozę. Wygląda jakby ubyło jej 15 lat

Źródło: Plejada/Pomponik/Onet/Wirtualne Media/ Jastrząb Post