Jej dramat trwał 5 lat. W końcu odebrała sobie życie. Szczegół mrożą krew w żyłach
Prokuratura bada sprawę śmierci 16-letniej dziewczyny z Lubina, która targnęła się na swoje życie. Nastolatka miała być gnębiona przez swoich równieśników. Zabezpieczono już jej komputer i telefon. Co wiadomo w tej sprawie?
16-letnia Julia odebrała sobie życie
16-letnia Julia z Lubina popełniła samobójstwo, ponieważ padła ofiarą prześladowania ze strony rówieśników. Nastolatka 1 września rozpoczęła naukę w nowej szkole. Zaledwie po kilkunastu dniach podjęła dramatyczną decyzję o zakończeniu swojego cierpienia.
"Doprowadzili do tego rówieśnicy, którzy znęcali się nad nią psychicznie i fizycznie. Bezlitośnie dręczyli nastolatkę przez pięć lat" - informuje portal miasta Lubin.
Wojciech i Monika Ziębowie, czyli rodzice nastolatki w miniony czwartek pochowali swoje jedyne dziecko. Julia miała marzenie o zostaniu fryzjerką. Opowiadała rodzicom, że właśnie tak widzi swoją przyszłość i chce łączyć swoją pracę z pasją.
Jej nauczycielka z przedszkola pamięta ją jako bardzo wrażliwą, inteligentną i wesołą dziewczynkę. Czas pandemii zapoczątkował dramat nastolatki – zderzyła się wówczas z tym, co dla każdego dorastającego człowieka jest wyjątkowo bolesne, czyli z odrzuceniem ze strony rówieśników.
Trwa postępowanie w sprawie śmierci Julii
Prokuratura poinformowała, że zabezpieczony został telefon oraz laptop, z których korzystała nastolatka.
Policja, która prowadzi śledztwo w tej sprawie, sprowadza też treści zamieszczone w mediach społecznościowych w celu ustalenia osób, które dokonywały nękających wpisów. Zostaną one ocenione pod względem prawnym - przekazano dla Interii
Jeżeli charakter wpisów w mediach społecznościowych zostanie określony jako „przestępczy”, a ich autorami były "osoby nieletnie, czyli takie, które nie ukończyły 17 lat" postępowanie będzie prowadził sąd rodzinny i nieletnich.
W najbliższą niedzielę, 29 września ulicami Lubina przejdzie marsz milczenia w hołdzie Julii. Organizatorzy planują, że cicha manifestacja wyruszy około godziny 19.00. Ze skateparku, przejdzie ulicami Skłodowskiej-Curie, Kopernika i Wrocławską, a następnie Mostem Przyjaźni dotrze pod Kielich na Przylesiu.
Rodzice Julii chcieliby, żeby hołd oddany Julii zapoczątkował poważne zmiany: zarówno w edukacji, wychowaniu jak i sposobie myślenia – zarówno nastolatków, jak i dorosłych.
W kryzysie zdrowia psychicznego liczy się reakcja
Jeżeli miewasz myśli samobójcze, z którymi sobie nie radzisz, możesz niezwłocznie zgłosić się na Izbę Przyjęć najbliższego szpitala. Otrzymasz tam pomoc lekarską jeszcze tego samego dnia.
Istnieje też specjalny wykaz infolinii, na które można zadzwonić w każdej chwili, jeżeli potrzebuje się porady bądź wsparcia. Są to bezpłatne numery pomocowe, które działają całodobowo.