Lelum.pl > Nowości > Kremacja wyklucza zmartwychwstanie? Ksiądz rozwiał wątpliwości, wierni będą zaskoczeni
Wiktoria Wihan
Wiktoria Wihan 27.09.2023 21:28

Kremacja wyklucza zmartwychwstanie? Ksiądz rozwiał wątpliwości, wierni będą zaskoczeni

urna, ksiądz
Ksiądz wytłumaczył, czy kremacja uniemożliwia zmartwychwstanie. Fot. Canva, tiktok.com/@ks.sebastianpicur

Konto księdza Sebastiana Picura cieszy się ogromną popularnością na TikToku. Duchowny podbił serca internautów swoim ciepłym i przyjaznym charakterem, a także otwartością, z jaką odpowiada na pytania zadawane mu przez widzów. W najnowszym filmiku odpowiedział, czy kremacja ciała uniemożliwia zmartwychwstanie. W komentarzach posypały się zaskoczone głosy wiernych. 

Ksiądz regularnie odpowiada na najtrudniejsze pytania wiernych w mediach społecznościowych

Tematy związane ze śmiercią od zawsze wzbudzały w ludziach strach, ale również ciekawość. W wierze katolickiej przyjmuje się, że dusza człowieka wędruje do nieba, czyśćca lub piekła, w zależności od tego, jak postępowała dana osoba za życia. Ponadto uznawanym dogmatem wiary jest zmartwychwstanie ciała na końcu świata. Fakt ten budzi jednak sporo wątpliwości, nawet wśród najbardziej praktykujących katolików.

Okazuje się, że wiele osób nie jest pewnych, czy Biblia w którymś miejscu nie zakazuje kremacji. To zagadnienie jest na tyle frustrujące dla wiernych, iż jeden z nich postanowił zapytać o ten fakt księdza Sebastiana Picura, który udziela się na TikToku. Odpowiedź duchownego może okazać się dla niejednej osoby zaskakująca!

"Nie mogę udzielić Wam ślubu". Rodzice pary młodej mogli po kazaniu księdza dostać palpitacji

Wierny postanowił zapytać księdza o zmartwychwstanie osób skremowanych

Ksiądz Sebastian Picur cieszy się na TikToku bardzo dużą popularnością. Na platformie obserwuje go ponad 700 tys. internautów, którzy z wielkim zaangażowaniem śledzą jego filmiki. Duchowny w przystępny sposób tłumaczy w nich zagadnienia z Pisma Świętego, doradza swoim odbiorcom, a także odpowiada na ich pytania, które ci liczeni zadają w komentarzach.

W jednym z ostatnich filmików ksiądz Sebastian Picur postanowił odpowiedź na zagadnienie dotyczące kremacji zwłok. Tematy związane ze śmiercią i zmartwychwstaniem od zawsze budziły w wiernych wiele emocji, jednak okazuje się, że wielu z nich zaczęło zastanawiać się, czy kremacja ciała nie przeszkadza w tym procesie.

A jak będzie z tymi, którzy są skremowani? – padło pytanie pod jednym z filmów księdza-tiktokera. 

Duchowny pośpieszył z odpowiedzią w następnym wideo.

Ksiądz wytłumaczył, czy zmartwychwstanie po kremacji jest możliwe

Pewien internauta postanowił zadać księdzu Sebastianowi Picurze pytanie dotyczące zmartwychwstania osób, których ciała zostały poddane kremacji. Duchowny postanowił odpowiedzieć na to zagadnienie w swoim stylu — poprzez cytat z Biblii. 

Pewną odpowiedź znajdujemy u proroka Ezechiela. “I patrzyłem, a oto powróciły ścięgna i wyrosło ciało, a skóra pokryła je z wierzchu, ale jeszcze nie było w nich ducha” – przytoczył ksiądz.

Jego słowa wywołały niemałe zamieszanie w komentarzach. Niektórym internautom ciężko było uwierzyć w tak surrealistyczny scenariusz. Inni okazywali powątpiewanie, a jeszcze inne osoby potwierdziły przekaz duchownego:

  • To brzmi jak magia. Ciężko to pojąć. Ja muszę zobaczyć, aby uwierzyć.
  • Czyli kremacja nie jest grzechem?
  • Przecież dusza idzie do nieba, nie ciało, więc kremacja jest normalna.
Tagi: ksiądz