Wyszukaj w serwisie
Zdrowie i żywienie Aktywność silversa Pielęgnacja i uroda Lifestyle Silver Quizy
Lelum.pl > Dzieje się > Zawody w kopaniu grobu na czas. To naprawdę się wydarzyło. I to w Polsce
Sylwia Kropiewnicka
Sylwia Kropiewnicka 08.06.2024 18:08

Zawody w kopaniu grobu na czas. To naprawdę się wydarzyło. I to w Polsce

Konkurs kopania grobu na czas
fot. screen X/MarcinTyc

Mimo że wielu z nas może być trudno w to uwierzyć, branża funeralna ma własne targi. Wydarzenie odbywa się w Kielcach i w tym roku jest o nim wyjątkowo głośno. Wszystko za sprawą nietypowego konkursu. Ten, kto wpadł na pomysł zawodów w kopaniu grobu na czas, z pewnością nie przewidział, że to się tak rozniesie. W sieci pojawiło się nagranie! 

W Polsce odbywają się targi branży funeralnej

Największe w Polsce targi branży funeralnej odbywają się w Kielcach. Wydarzenie NecroExpo, o którym mowa,  gromadzi producentów, dostawców, przedsiębiorców i inne osoby zainteresowane branżą pogrzebową z kraju oraz zagranicy. W tym roku przyjechało ponad 120 firm, które miały szansę zaprezentować najnowsze trendy w tej dziedzinie.

Targi NecroExpo rozpoczęły się w piątek, 7 czerwca. Jednym z najbardziej kontrowersyjnych elementów wydarzenia był konkurs… kopania grobów na czas, w którym ekipa z Polski zajęła 3. miejsce. W sieci pojawiło się nagranie! 

To, co zobaczyła pośród zakupów z Lidla, mogło się skończyć zawałem Krzysztof Jackowski nie ma wątpliwości: “pan Tusk doskonale o tym wie”

Podczas targów NecroExpo odbył się nietypowy konkurs

Uczestnicy targów NecroExpo mieli możliwość usiąść na kanapie w kształcie trumny czy obejrzeć prezentację biżuterii memorialnej. Największym zainteresowaniem cieszył się jednak bardzo nietypowy konkurs. 

W zawodach kopania grobów na czas reprezentacja Polski zajęła 3. miejsce. W konkursie triumfowały osoby z Węgier, a 2. miejsce zajęła Słowacja. W sieci pojawiło się nagranie z tego nietypowego konkursu. 

Internauci komentują ten nietypowy konkurs

Fragment zawodów w kopaniu grobów na czas pojawiły się nie tylko na platformie X, lecz także na TikToku. Internauci zabrali głos. Wielu z nich nie kryło swojego rozbawienia, pojawiło się też sporo głosów osób, które tym konkursem były zażenowane. Inni zastanawiali się głośno, czy to wydarzyło się naprawdę. Na TikToku można przeczytać: 

  • Grobowa atmosfera… 
  • Nigdy nie mów, że już wszystko widziałeś. 
  • Nowa dyscyplina sportowa?? 
  • Czekam aż to zostanie uznane za dyscyplinę olimpijską. 

A Ty co o tym sądzisz?