Wyszukaj w serwisie
Zdrowie i żywienie Aktywność silversa Pielęgnacja i uroda Lifestyle Silver Quizy
Lelum.pl > Dzieje się > Oddali mamę do szpitala na Święta i Sylwestra, a sami poszli do znajomych: "Mamy już dosyć ciągłej opieki!"
Martyna Pałka
Martyna Pałka 27.12.2023 14:34

Oddali mamę do szpitala na Święta i Sylwestra, a sami poszli do znajomych: "Mamy już dosyć ciągłej opieki!"

Oddali mamę do szpitala na święta i sylwestra
Oddali mamę do szpitala na święta i sylwestra, fot. Canva

Ta historia wstrząsnęła absolutnie całym Internetem. Pewna rodzina postanowiła oddać seniorkę swojego rodu do szpitala na czas świąt Bożego Narodzenia i Sylwestra. Już w placówce okazało się, że kobieta nie powinna tutaj przebywać, bo nie dolega jej nic poważnego. Niestety, rodzina nie chciała spędzać z nią tego magicznego czasu w domu.

Pielęgniarka ujawniła przerażającą świąteczną historię ze szpitala

Historia ta pochodzi od jednej z pielęgniarek, która od wielu lat pracuje w szpitalu. Kobieta podzieliła się nią z internautami swoimi przeżyciami i doświadczeniami z pracy z chorymi pacjentami. Nie ukrywa, że najbardziej bolesne są te z okresu świąt Bożego Narodzenia oraz Sylwestra, kiedy każdy wolałby przebywać ze swoją rodziną, a nie w placówce.

Pielęgniarka nie mogła uwierzyć własnym oczom, gdy zobaczyła, co pewna rodzina zrobiła w czasie Bożego Narodzenia. Okazało się, że nie wszyscy walczą o to, aby ich bliscy wyszli ze szpitala na święta. Są też tacy… którzy chętnie by ich tam oddali na ten okres.

Przełomowe informacje o zaginionym Krzysztofie Dymińskim. To tam był widziany tuż przed świętami Niewiarygodne, ile zarabiają księża na kolędzie. Niektórzy z nich podają nawet cenniki, padają absurdalne kwoty

Rodzina oddała seniorkę rodu do szpitala na święta

Kobieta ujawniła, że była świadkiem wielu niecodziennych sytuacji, kiedy to bliscy w ogóle nie zabiegali o to, aby ich rodzice, czy dziadkowie powrócili do domu na święta. Jeszcze bardziej szokujące były dla niej momenty, gdy rodzina specjalnie oddawała swoich starszych członków rodu do placówki!

Tak właśnie było podczas jednego z jej dyżurów, kiedy to do budynku wszedł dziwnie zdenerwowany mężczyzna. Od razu podszedł do jednej z pielęgniarek i zadał bardzo niepokojące pytanie. Okazało się, że wspólnie z całą rodziną wyjeżdża na Sylwestra do znajomych na drugi koniec Polski i w związku z tym nie ma co zrobić ze swoją mamą, a nie wyobraża sobie zabierać jej ze sobą.

Mężczyzna wprost zapytał pielęgniarkę o to, ile musi zapłacić, aby jego mama mogła ten czas spędzić właśnie w szpitalu! Kobieta nie kryła zaskoczenia takim zachowaniem i poprosiła pana o opuszczenie tego budynku.

ZOBACZ TEŻ: Ksiądz nazwał sportsmenkę “potworem”. Niesamowite, jak ukarał go papież Franciszek.

Rodzina chciała zostawić mamę w szpitalu na święta

Kolejna historia również wstrząsnęła pielęgniarka. Kobieta ujawniła, że pewnego dnia przed świętami Bożego Narodzenia do jej miejsca pracy przyjechała córka z mamą w podeszłym wieku. Kobieta poprosiła o wykonanie kompletu badań dla mamy, ponieważ ta źle się czuje. Już w czasie badan okazało się, że z seniorką wszystko jest w porządku.

Wtedy jej córka w końcu nie wytrzymała i rozpłakała się w szpitalu, tłumacząc, że zwiększyła dawkę leków podawanych mamie tak, aby ta musiała wylądować w placówce. Wszystko dlatego, że miała dość obowiązków związanych z opieką nad nią.

Pielęgniarka nie kryła oburzenia, zwłaszcza że seniorka miała tylko delikatną demencję i nie wydawała się sprawiać aż tak ogromnych problemów. Kobieta podkreśla, że takie sytuacje, choć nieprawdopodobne, niestety dzieją się w szpitalach coraz częściej.

Źródło: onet.pl