Wyszukaj w serwisie
Zdrowie i żywienie Aktywność silversa Pielęgnacja i uroda Lifestyle Silver Quizy
Lelum.pl > Dzieje się > Rodzice zaginionego Krzysztofa Dymińskiego wystosowali apel. Zwracają się wprost do syna
Sara Karmańska
Sara Karmańska 30.03.2024 18:47

Rodzice zaginionego Krzysztofa Dymińskiego wystosowali apel. Zwracają się wprost do syna

Krzysztof Dymiński, koszyk wielkanocny
Fot. Facebook/agnieszka.dyminska.50

Krzysztof Dymiński zaginął w maju 2023 roku. 16-latek nad ranem wyszedł z domu i udał się do Warszawy, gdzie był widziany po raz ostatni na Moście Gdańskim. Jego dalszy los pozostaje nieznany, ale jego rodzice nie tracą nadziei, że w końcu wróci do nich cały i zdrowy.

Krzysztof Dymiński zaginął w maju ubiegłego roku

Rodzice Krzysztofa Dymińskiego nie ustają w wysiłkach, by odnaleźć swojego syna. Poszukiwania odbywają się równocześnie na lądzie i w wodzie. W odnalezienie 16-latka zaangażowało się także wielu ludzi dobrej woli, którzy uważnie przyglądają się mijanym osobom, a także aktywnie poszukują zaginionego. 

Na przestrzeni miesięcy pojawiały się doniesienia, że Krzysztof miał być widziany nad morzem, a później w okolicach Poznania, co doprowadziło do teorii, że nastolatek porusza się szlakiem świętego Jakuba. Po raz ostatni Krzysztof Dymiński miał być widziany w Wieluniu. 16-latek miał zostać zauważony w centrum miasta 13 stycznia. 

Wyłowione zwłoki to Krzysztof Dymiński? Jeden szczegół nie daje spokoju To znaleziono przy ciele wyłowionym z Wisły. Czy to Krzysztof Dymiński?

Rodzice Krzysztofa Dymińskiego z apelem

Tata nastolatka regularnie przeszukuje obszar Wisły. W ostatnim czasie to właśnie poszukiwania na wodzie okazały się wyjątkowo skuteczne. W ostatnich tygodniach podczas nich wyłowiono aż dwa ciała. Łącznie przepłynięto już ponad 1500 kilometrów, a także przeszukano ponad 40 hektarów terenu wzdłuż brzegu rzeki. Koszty poszukiwań są jednak bardzo wysokie. W związku z tym rodzice Krzysztofa Dymińskiego wystosowali niedawno specjalny apel

Obecnie koszty poszukiwań przekraczają nasze możliwości finansowe, dlatego prosimy państwa o pomoc – zdradziła Agnieszka Dymińska „Faktowi”. 

Wesprzeć poszukiwania Krzysztofa Dymińskiego można za pośrednictwem zbiórki założonej na portalu Pomagam.pl oraz przekazując 1,5% swojego podatku

ZOBACZ TEŻ: Mama Krzysztofa Dymińskiego zabrała głos po wyłowieniu ciała z Wisły

Mama Krzysztofa Dymińskiego z wiadomością dla syna

Z okazji świąt wielkanocnych Agnieszka Dymińska zdecydowała się na opublikowanie kolejnego wpisu na swoim profilu w mediach społecznościowych. Mama zaginionego Krzysztofa złożyła w nim życzenia, ale także podzieliła się łamiącymi serca słowami. Kobieta nie kryje, że liczy na to, że pojawi się w niej nadzieja na lepsze jutro. Agnieszka Dymińska zwróciła się także bezpośrednio do swojego syna, po raz kolejny zapewniając go, że jego najbliżsi cały czas na niego czekają

Przyjaciele, zdrowych, spokojnych i rodzinnych Świąt Wielkanocnych dla Was i Waszych bliskich. Niech Zmartwychwstały Chrystus rozproszy ciemności naszych serc i wleje nadzieję na lepsze jutro. Dziękuję, że jesteście z nami. Krzysztof czekamy na Ciebie. Wróć.

Zaginiony Krzysztof Dymiński, fot. Facebook agnieszka.dyminska.50.jpg
Zaginiony Krzysztof Dymiński, fot. Facebook/agnieszka.dyminska.50