Temat pieniędzy w kościele od dawna wzbudza wiele emocji. Rzadko jednak mówi się o tych, które mogłyby trafić do zakonnic. Dane zdradzają, jakie kwoty lądują w ich kieszeniach. Jest się z czego cieszyć?
Lato niezmiennie kojarzy się z sezonem weselnym. Jak co roku, wiele osób zastanawia się, ile włożyć do koperty dla młodej pary. Zalecane kwoty są różne w zależności od stopnia zażyłości. Rodzice chrzestni powinni szykować wyjątkowo gruby portfel.
Wielu z nas już w dzieciństwie chodząc z rodzicami lub dziadkami na niedzielną mszę świętą w lokalnej parafii, zadawało pytanie brzmiące mniej więcej tak: “A co ksiądz robi później z tymi pieniędzmi”. W Polsce jest to wciąż temat tabu oraz przedmiot powszechnej fascynacji. Ujawniamy relację księdza dotyczącą tej frapującej kwestii.
Regulacje dotyczące darowizny w Polsce potrafią przywracać o zawrót głowy. Często różnego rodzaju warunki rozliczeń skarbowych są bardzo nieintuicyjne i zaskakujące co powoduje dużo konfuzji u podatników. Warto o tym pamiętać przed planowaniem prezentów na zbliżające się ceremonie komunijne.
Zbieranie datków na tacę przez księdza to istotny element każdej mszy świętej. Decyzję o tym, jaką kwotę przekazać na kościół, podejmuje każdy wierny z osobna. Suma ta różni się od przekonań danej osoby oraz jej sytuacji materialnej. Czy Polacy chętnie przeznaczają pieniądze na ofiarę? Jakie kwoty lądują w koszyczku? Sonda uliczna rozwiała wątpliwości wszystkich wiernych.