Wyszukaj w serwisie
Zdrowie i żywienie Aktywność silversa Pielęgnacja i uroda Lifestyle Silver Quizy
Lelum.pl > Dzieje się > Urodził się w 2059 roku? Policjanci nie wierzyli w to, co widzą
Julia Bogucka
Julia Bogucka 18.05.2024 11:12

Urodził się w 2059 roku? Policjanci nie wierzyli w to, co widzą

Prawo jazdy, policjant
Fot. KPP w Garwolinie, Adam Burakowski/East News

Do niesłychanego odkrycia doszło w województwie mazowieckim. Zatrzymany przez garwolińską drogówkę kierowca przekazał funkcjonariuszom dokument, według którego pochodził z przyszłości. Scena niczym z filmu science-fiction rozegrała się w Starym Pilczynie.

Kontrola drogowa przyjęła niespodziewany obrót

Była niemal godzina 23 w Starym Pilczynie, kiedy uwagę policjantów z garwolińskiej drogówki przykuł jeden z kierowców. Funkcjonariusze zdecydowali się zatrzymać go do rutynowej kontroli i sprawdzić wszystkie wymagane dokumenty. 21-letni Nepalczyk wręczył im prawo jazdy, które jednak wzbudziło pewne podejrzenia.

EN_01539832_0018.jpg
Fot. Marek BAZAK/East News

Od samego początku sprawiało wrażenie nieautentycznego, a to przede wszystkim ze względu na nierówno przycięty blankiet i brak stosownych zabezpieczeń. Najbardziej zaskakująca okazała się jednak data urodzenia posiadacza. Z dokumentu wynikało, że urodził się on… w przyszłości. Data przyjścia na świat wskazywała na rok 2059.

Pamiętacie matkę Madzi z Sosnowca? Adwokat nie pozostawia złudzeń Minął rok od tragicznej zbrodni na Anastazji. Wreszcie wiadomo, co z jej oprawcą

Nepalczyk posłużył się podrobionym dokumentem

Wkrótce stało się jasne, że prawo jazdy mężczyzny jest podrobione. Oprócz wyżej wspomnianych elementów nie zawierało też znaków wodnych, a grafika znacząco różniła się od oryginału. Funkcjonariusze nie odnaleźli na nim również podpisu posiadacza ani nazwy organu, który odpowiadał za wydanie dokumentu. Garwolińscy policjanci musieli podjąć odpowiednie kroki.

280-180473.jpg
Fot. KPP w Garwolinie

Podrobione prawo jazdy zostało zatrzymane, podobnie jak auto. Samochód doprowadzono do prawowitego właściciela, który za niego odpowiadał. W sprawie 21-latka zostało wszczęte dochodzenie, które ma między innymi wyjaśnić, dlaczego data urodzenia Nepalczyka jest umiejscowiona w przyszłości. Jedna z hipotez zakłada, że w rodzinnym kraju mężczyzny mogą obowiązywać inne normy kalendarzowe.

ZOBACZ TEŻ: Napad na bank w Gdańsku! Sceny jak z filmu, ale komediowego

Takie konsekwencje grożą za posługiwanie się podrobionym dokumentem

Czyn, którego dopuścił się 21-latek, podlega pod artykuł 270 kodeksu karnego, konkretnie pod paragraf pierwszy. Dowiadujemy się z niego, że osoba, która “w celu użycia za autentyczny, podrabia lub przerabia dokument, lub takiego dokumentu jako autentycznego używa, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.”

Taka kara grozi Nepalczykowi, który został zatrzymany przez garwolińską drogówkę. W najbliższym czasie sprawa będzie wyjaśniana przez funkcjonariuszy. Nie da się jednak ukryć, że data urodzenia mężczyzny przywołała na myśl wiele znanych filmów science-fiction, które poruszają tematykę podróży w czasie.