Wyszukaj w serwisie
Zdrowie i żywienie Aktywność silversa Pielęgnacja i uroda Lifestyle Silver Quizy
Lelum.pl > Dzieje się > Rozlał płyn w Żabce. Teraz może być winny nawet 300 tysięcy złotych
Julia Bogucka
Julia Bogucka 28.03.2024 18:11

Rozlał płyn w Żabce. Teraz może być winny nawet 300 tysięcy złotych

Proceder w Żabce
Fot. KMP Legnica

Do niecodziennego incydentu doszło w jednej z legnickich Żabek. Tajemniczy mężczyzna wszedł do sklepu i wylał na produkty znajdujące się przy kasie nieznaną substancję. Późniejsze ustalenia wykazały, że był to płyn do odstraszania dzików. Straty są ogromne.

Mężczyzna wylał substancję w Żabce

Kamery monitoringu zarejestrowały niecodzienne zdarzenie w jednej z legnickich Żabek. 16 marca tego roku pewien mężczyzna wszedł do sklepu i wylał na produkty tajemniczą substancję. Okazało się, że był to płyn stosowany do odstraszenia dzików. Oblane zostały artykuły umieszczone w pobliżu lady.

Taka substancja nie tylko w niewyobrażalny sposób brzydko pachnie, ale też jest niezwykle trudna do wybawienia. Zneutralizować zapach może tylko kosztowne ozonowanie i remont - podkreśliła mł. asp. Anna Tersa z Komendy Miejskiej Policji w Legnicy.

Żabka_in_Wrocław_2019_04.jpg
Fot. Nickispeaki/Wikimedia Commons

Z tego powodu produkty, które zostały potraktowane płynem odstraszającym dziki, nie nadawały się później do sprzedaży. Wizerunek sprawcy został udostępniony w mediach społecznościowych przez policję wraz z prośbą o pomoc w identyfikacji mężczyzny.

Tak NAPRAWDĘ wygląda szkolenie w Biedronce. Nagranie wypłynęło do sieci Wielki popłoch w Lidlu. Wycofują mięso, które nie nadaje się do spożycia

Straty oszacowano na wiele tysięcy

Przy kasach w sklepach Żabka umieszczane jest wiele towarów, które w ostatniej chwili do swojej listy zakupów mogą dopisać klienci. To najczęściej takie produkty jak gumy do żucia, podstawowe leki, drobne słodycze czy inne przekąski. Najczęściej umieszcza się tam wiele artykułów, które mogą przykuć uwagę kupującego kolorowymi opakowaniami i przystępną zawartością.

Płyn do odstraszania dzików całkowicie uniemożliwił sprzedaż towaru, który znajdował się przy kasie w legnickiej Żabce. Wiadomo już, ile były warte wszystkie zniszczone przez mężczyznę produkty. Straty oszacowano na 300 tysięcy złotych. Dlatego szybkie zidentyfikowanie sprawcy i pociągnięcie go do odpowiedzialności było tak ważne. Na szczęście współpraca z podmiotami medialnymi przyniosła oczekiwany skutek.

ZOBACZ TEŻ: Skandal! Pracownicy ujawniają kulisy pracy w RMF FM

Mężczyzna działał na zlecenie?

Jak poinformowała mł. asp. Anna Tersa, osoba, która oblała produkty w Żabce płynem do odstraszania dzików, została już ujęta przez służby.

Dzięki doskonałej współpracy z lokalnymi mediami i zaangażowaniu społeczeństwa, udało się szybko ustalić personalia mężczyzny i dziś z samego rana został on zatrzymany przez legnickich funkcjonariuszy

Mężczyzna usłyszał zarzut zniszczenia mienia, za co grozi mu kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat. 26-latek przyznał się do winy, jednak do tej pory nie zdradził, co było powodem jego zachowania. Podejrzewa się, że mogło to być działanie na zlecenie. Jego motywy będzie dalej analizowała policja.

kmp legnica1.png
Fot. ZAATAKOWAŁ SKLEP ŚRODKIEM NA DZIKI. DZIĘKI POMOCY MIESZKAŃCÓW JEST JUŻ W RĘKACH POLICJI/KMP Legnica/YouTube