Wyszukaj w serwisie
Dzień Matki Zdrowie i żywienie Aktywność silversa Pielęgnacja i uroda Lifestyle Silver Quizy
Lelum.pl > Dzieje się > Zapłaciła 900 zł grabarzowi. Oburzona wyznała za co takie pieniądze
Sylwia Kropiewnicka
Sylwia Kropiewnicka 10.04.2024 20:53

Zapłaciła 900 zł grabarzowi. Oburzona wyznała za co takie pieniądze

Grabarz z TikToka
Fot. screen TikTok/ robas000, Canva

Nie od dziś wiadomo, że zorganizowanie pogrzebu bliskiej osobie nie jest tanie. Ta kobieta wyznała, za co musiała zapłacić grabarzowi 900 zł. Co na to grabarz z TikToka? Nie gryzł się w język. 

Kobieta przekonała się, ile kosztuje zorganizowanie pogrzebu

Pewna kobieta postanowiła zapytać grabarza, który jest aktywny na TikToku, o horrendalną cenę pochówku. 

Zapłaciłam grabarzowi 900 zł za obsługę na cmentarzu, przy czym on włożył tylko urnę do grobu i zasunął płytę. Czy nie są to za duże pieniądze? - zastanawiała się. 

Nie od dziś wiadomo, że zorganizowanie pogrzebu bliskiej osobie nie jest tanim przedsięwzięciem i wiążę się z poniesieniem wielu kosztów, wśród których jest m.in. miejsce na cmentarzu. Grabarz wyjaśnił, jak to wygląda w praktyce. 

Blokada TikToka w Polsce? Minister cyfryzacji zajął stanowisko Albert Wójcik, CEO i właściciel spółki Iberion, dołączył do grona jurorów prestiżowego konkursu TikTok Ad Awards

Grabarz z TikToka mówi o kosztach pochówku

Grabarz z TikToka postanowił odpowiedzieć na pytanie tej zagubionej kobiety. Specjalista przyznał, że owszem, jest to kwota horrendalna, jednak grabarz z tych 900 zł dostanie ok. 100 zł… Mężczyzna przyznał, że po prostu takie są ceny, a on ich nie wymyśla. Wie jednak, że jest to “dojenie kasy z nas”. 

Grabarz przyznał, że tak wyglądają pochówki na cmentarzach parafialnych, a komunalne są znacznie tańsze. 

Ci z parafialnych tak przeginają pałę, że to się w głowie nie mieści - nie gryzł się w język mężczyzna. 

Słowa grabiarza skłoniły użytkowników TikToka do podzielenia się własnymi doświadczeniami. 

@robas000 Odpowiadanie użytkownikowi @katarzynagut77 ♬ dźwięk oryginalny - Grabarz

Internauci zabrali głos pod postem grabarza z TikToka

Internauci postanowili podzielić się w komentarzach swoimi doświadczeniami. Jak się okazuje, nie wszystkie były negatywne, mimo że dotyczyły tak trudnego przeżycia, jakim jest pogrzeb bliskiej osoby. 

Mój tata wraz z stryjem zmarli jednego dnia. Gdy poszliśmy do proboszcza ustalać wszystko, jak usłyszał że dwoje naraz, to nie chciał pieniędzy od nas w ogóle, powiedział że wystarczające nieszczęście - napisał jeden z użytkowników aplikacji. 

Niestety, inni mieli jednak dużo gorsze przeżycia. 

Cztery lata temu po poronieniu w 20tyg firma pogrzebowa skasowała mnie 3500 (urna, dziura, skrzynka, odbiór ze szpitala, bez żadnej ceremonii) - czytamy we wpisie internautki. 

To i tak mało bierze, bo my zapłaciliśmy 2;500 tysiaca za odsunięcie płyty, żeby tylko urnę włożyć - napisała kolejna osoba.