Wyszukaj w serwisie
Zdrowie i żywienie Aktywność silversa Pielęgnacja i uroda Lifestyle Silver Quizy
Lelum.pl > Dzieje się > Zrobiła obiad za 2 zł. Efekty zaskakują
Wiktoria Wihan
Wiktoria Wihan 24.05.2024 11:21

Zrobiła obiad za 2 zł. Efekty zaskakują

paragon, gospodyni z TikToka
Fot. tiktok.com/@marchewa92

Przy dzisiejszych, wysokich cenach Polakom z ograniczonym budżetom ciężko jest przygotować domowy i pożywny posiłek w niskiej cenie. Koszt żywności poszedł w górę nie tylko przez inflację, ale również klęski żywiołowe. Rolnicy już teraz zapowiadają kolejne podwyżki cen. Tymczasem sprytna gospodyni, która dzieli się w mediach społecznościowych swoimi patentami na tanie obiady, ponownie zaskoczyła swoich widzów. Przygotowała pełnowymiarowy posiłek za jedyne 2 złote!

Ugotowanie smacznego obiadu w niskiej cenie to wyzwanie

Nie da się ukryć, że ceny na sklepowych półkach nieustannie szybują w górę. Ta tendencja jest podyktowana skutkami inflacji, a także klęskami żywiołowymi, które mają wpływ na stan plonów rolników. Przymrozki, ulewne deszcze, a nawet grad, które nawiedziły w ostatnim czasie Polskę, uszkodziły znaczną część roślin, przez co już teraz wiadomo, że te nie dadzą urodzajnych zbiorów. Ten fakt niestety odbije się na cenach żywności, powodując kolejny ich wzrost.

Dramatyczna sytuacja rolników bezpośrednio odbija się na domowych budżetach Polaków. Zrobienie zakupów na obiad w rozsądnej cenie graniczy z cudem. Część osób wykorzystuje ten fakt i dzieli się w sieci swoimi patentami na tanie zaopatrywanie się w różne produkty. Rady internautów opierają się głównie na poszukiwaniu zniżek i promocji w popularnych dyskontach. Nie trzeba jednak zbierać kuponów i zakładać kilku aplikacji, by przygotować obfity posiłek w niskiej cenie. Słynna gospodyni z TikToka udowadnia to w każdym swoim filmiku, jednak tym razem zupełnie przeszła oczekiwania fanów, dzieląc się przepisem na obiad za 2 złote.

Co naprawdę oznacza sen o wypadających zębach? "Córka ma mi za złe, że przegapiłem jej matury. Musiałem zrobić jedną rzecz"

Gospodyni z TikToka podzieliła się genialnym przepisem na tani i smaczny obiad

Kobietę, która pod pseudonimem “marchewa92” publikuje filmiki na popularnej platformie, śledzi szerokie grono odbiorców, bo niemal 155 tysięcy osób. Gospodyni zawdzięcza swoją popularność materiałom, w których doradza Polakom, co i gdzie kupić w niskiej cenie, a także jaki smaczny posiłek przygotować z tych produktów. Na jej profilu znajdziemy mnóstwo filmików, w których dzieli się swoimi patentami na obiady za 10 czy 15 złotych dla kilku osób. Internautka nagrywa swoje zakupy i pokazuje ceny poszczególnych produktów, z których wyczarowuje pyszne posiłki. Materiał, który zamieściła w ostatnim czasie na TikToku, przeszedł najśmielsze oczekiwania jej fanów.

Internautka lubi przyjmować różne wyzwania, które rzucają jej widzowie. Tym razem podjęła się przygotowaniu porcji obiadu za 2 złote. Z kilku podstawowych produktów, które bez trudu dostaniemy w każdym markecie, wykonała posiłek, którym spokojnie można najeść się do syta. Jak jej się to udało?

ZOBACZ TEŻ: Obiad w stylu PRL za 10 zł dla 4 osób. Gospodyni z TikToka wydaje na jedzenie grosze

Cena za porcję tego obiadu to tylko 2 zł. Ilość jedzenia na talerzach przekroczyła najśmielsze wyobrażenia

Gospodyni z TikToka właśnie podzieliła się z widzami filmikiem, na którym podjęła się przygotowania obiadu za 2 złote. Za tę nieznaczną sumę przygotowała 2-daniowy posiłek dla jednej osoby. W popularnym markecie zaopatrzyła się w niezbędne produkty — ziemniaki, marchewkę, porcję rosołową i ser żółty. Następnie zabrała swoich fanów do kuchni, by na ich oczach wyczarować z tego sycące potrawy. 

Kobieta ugotowała porcję rosołową razem z ziemniakami i marchewką. W ten sposób powstał aromatyczny bulion. Po wyjęciu części warzyw oraz kurczaka gospodyni zblendowała resztę składników na krem. Na koniec obrała mięso i podała dania na dwóch talerzach. Jedzenie zapełniło naczynia po brzegi. W jednym z nich znalazła się zupa-krem z żółtym serem, a na drugim — potrawka z kurczaka podana z ziemniakami i marchewką. Takim obiadem z pewnością najadłby się każdy!

obiad za 2 zł (3).jpg
Fot. Tiktok.com/@marchewa92
obiad za 2 zł (2).jpg
Fot. Tiktok.com/@marchewa92
obiad za 2 zł (4).jpg
Fot. Tiktok.com/@marchewa92