Wyszukaj w serwisie
Zdrowie i żywienie Aktywność silversa Pielęgnacja i uroda Lifestyle Silver Quizy
Lelum.pl > Dzieje się > "Mam niewyjściową twarz. Za plecami słyszę - Baba Jaga"
Julia Bogucka
Julia Bogucka 20.05.2024 19:43

"Mam niewyjściową twarz. Za plecami słyszę - Baba Jaga"

Płacząca kobieta
Fot. doidam10/CanvaPro

Od zawsze była tą najbrzydszą. W klasie, na dyskotece, w sklepie. Nie wierzyła, że mogła jej się wylosować tak zła pula genów. Wiele lat zajęło jej przepracowanie problemów, a pierwsze wyjście z domu bez makijażu było jednym z jej największych osiągnięć. Nie mogła uwierzyć w to, co usłyszała później w przychodni.

Nigdy nie potrafiła się zaakceptować

Nie każdy wygrywa na loterii genetycznej. Uroda od pokoleń jest bardzo ważna dla wielu osób, niekiedy bywa kluczowym elementem czyjegoś życia. Tak było też w przypadku pewnej kobiety, która uważała, że odziedziczyła po rodzicach wyjątkowo niefortunne cechy wyglądu. Przez wiele lat ciążyło na niej piętno “brzyduli”, na którą nikt nie zwróci uwagi. A jeśli już, to na pewno nie w ten pozytywny sposób.

lusterko.jpg
Fot. izandar/Getty Images

Wiele lat szykan i prześladowań przypłaciła gigantycznymi kompleksami i stanami depresyjnymi. Rzadko wychodziła z domu, a jeśli już, to nawet do osiedlowego sklepu szła w pełnym makijażu. Nie mogła pozwolić na to, aby ktoś oglądał jej twarz w naturalnej odsłonie. Kiedy poznała swojego partnera, nie mogła uwierzyć, że naprawdę potraktował ją poważnie. Jakim cudem zwrócił na nią uwagę i uznał za atrakcyjną?

"Moje małżeństwo rozpadło się, gdy mąż wszedł do piwnicy. Nie zapomnę tego nigdy" “Nie mogłam uwierzyć w żądania mojej siostry. Chce zarobić nawet na komunii”

Po latach zaczęła zdobywać się na odwagę

Niemal o dekadę starszy mężczyzna nie miał jednak wobec niej szczerych intencji. Gdy tylko zdobył zaufanie kobiety, zaczął ją wykorzystywać. Liczył na to, że znalazł sobie gosposię, która zadba o porządek w domu, podczas gdy on bawił się w najlepsze. Początkowo, patrząc przez różowe okulary, nie zauważała tego tak wyraźnie. Gdy jednak zaczęła się sprzeciwiać zachowaniu mężczyzny, ten pokazał swoją prawdziwą twarz.

- Myślisz, że z takim wyglądem dostałabyś więcej, niż ode mnie? Muszę iść się wyszaleć na mieście, bo na ciebie nie da się patrzeć.

Po dłuższym czasie kobieta zdecydowała się odejść od partnera. Dłuższy czas odtwarzała w głowie wszystkie przykre słowa, które od niego usłyszała. Po półtora roku zaczęła radzić sobie lepiej. Nigdy nie poszła na terapię ze względów finansowych, jednak udało jej się samej przepracować niektóre schematy. Kilka razy wyszła nawet z domu bez makijażu. Postanowiła stawić czoła demonom i zaakceptować swoją niewyjściową twarz.

ZOBACZ TEŻ: “Wydała pieniądze z komunii syna na własne zachcianki. To obrzydliwe, co wymyśliła”

Nawet w przychodni słyszała przykre komentarze

Kiedy miała 25 lat, życie zaczęło nabierać kolorytu. Miała całkiem dobrze płatną pracę zdalną, z domu wychodziła głównie na zakupy i załatwić różne sprawy urzędowe. Nie miała zbyt wielu przyjaciół na żywo, ale zbudowała sobie sympatyczną sieć znajomych w Internecie. Zaczęła naprawdę się akceptować, a nawet lubić. Wspomnienia z tego ciemnego okresu w jej życiu powróciły, gdy musiała odwiedzić przychodnię.

przychodnia.jpg
Fot. GA161076/Getty Images

Poszła do lekarza z klasycznymi objawami grypy. Potrzebowała zwolnienia lekarskiego do pracy, bo nawet ta wykonywana z domu stawała się uciążliwa. Zebrała się na to, aby udać się do przychodni bez makijażu. Z całkiem sporą dozą pewności siebie usiadła w poczekalni i zaczęła przeglądać telefon. W pewnym momencie usłyszała głos dziecka.

- Baba Jaga, mamo, patrz, to Baba Jaga

Kobieta podniosła wzrok znad smartfonu i spojrzała na pięcioletniego chłopca. To na nią pokazywał palcem. Zamarła i nie wiedziała, co powiedzieć, szczególnie w momencie, kiedy zauważyła, że matka dziecka nawet nie zamierzała zwrócić jej uwagi. Wszystkie demony przeszłości powróciły i znów zaczęły rozbrzmiewać w jej głowie. Czy naprawdę jest z nią aż tak źle?