Lelum.pl > Samo Życie > Na pogrzebie spojrzała na trumnę męża. Przerażona, szybko zwróciła się do księdza
Wiktoria Wihan
Wiktoria Wihan 09.11.2023 17:16

Na pogrzebie spojrzała na trumnę męża. Przerażona, szybko zwróciła się do księdza

trumna, grób, ksiądz
Kobieta z nietypowym problemem udała się do księdza. Fot. Canva

Pogrzeb bliskiej osoby to niezwykle tragiczna i trudna chwila. Podczas pochówku męża kobieta najadła się dodatkowego stresu. Spojrzała na trumnę i oblał ją zimny pot. Natychmiast zwróciła się z prośbą o pomoc do księdza. Wówczas duchowny musiał porazić sobie z dość kłopotliwą sytuacją. Całą historią podzielił się w mediach społecznościowych.

Pogrzeb męża tej kobiety nie przebiegł zgodnie z planem

Śmierć członka rodziny zwykle wiąże się z bardzo intensywnymi emocjami, które trzeba pohamować, by zająć się pochówkiem. Ostatnie pożegnanie bliskiego to nie tylko wyjątkowo przykre wydarzenie, ale również ogromne wyzwanie. W ferworze obowiązków łatwo jest zapomnieć o ważnych tradycjach. Czy może mieć to przykre konsekwencje?

Pewna kobieta, która uczestniczyła w pogrzebie męża, zreflektowała się, że postąpiła wbrew zwyczajom. Spojrzała na trumnę ukochanego i zbladła. Niedługo po uroczystościach postanowiła poprosić o pomoc kapłana. Ksiądz Sebastian Picur jest znany z otwartego podejścia do wiernych i chętnie odpowiada na wszystkie ich pytania i wątpliwości. Czy udało mu się pomóc przerażonej kobiecie?

Na mszy ksiądz zadał dziecku pytanie. Chwilę później w całym kościele wybuchło zamieszanie

Kobieta spojrzała na trumnę męża. Zaczęły targać nią obawy

Ksiądz Sebastian Picur postanowił pójść z duchem czasu — udziela się nie tylko w kościele, ale również w mediach społecznościowych. W sieci jest w stanie odpowiedzieć na znacznie więcej pytań wiernych i jest otwarty, by zawsze służyć im dobrą radą. Na różnych portalach duchownego obserwują tysiące internautów. Tymczasem na jego TikToku właśnie pojawił się nowy filmik, w którym przytoczył historię przerażonej kobiety.

Okazało się, że wbrew ostrzeżeniom przyjaciół oraz tradycji, spojrzała ona na trumnę męża, gdy ta znajdowała się już w grobie. Kobieta bała się, że w związku z tym może przydarzyć jej się jakieś nieszczęście. Zastanawiała się także, skąd w ogóle wziął się taki przesąd. Ksiądz Sebastian Picur udzielił jej stanowczej odpowiedzi!

Ksiądz rozwiał wątpliwości kobiety, która spojrzała na trumnę męża

Wierni bardzo często zwracają się do księdza Sebastiana Picura z prośbą o radę lub pomoc w trudnych sytuacjach. Duchowny natomiast chętnie dzieli się swoją wiedzą i już nie raz odpowiedział na pytania, nad którymi głowili się internauci. W jednym z nowych filmików, które ukazały się na jego TikToku, zwrócił się do kobiety, która spojrzała na trumnę swojego męża wbrew przesądom.

Składam wyrazy współczucia i otaczam modlitwą. Taka postawa jest kolejnym nieracjonalnym przesądem – stwierdził duchowny.