Wyszukaj w serwisie
Dzień Matki Zdrowie i żywienie Aktywność silversa Pielęgnacja i uroda Lifestyle Silver Quizy
Lelum.pl > Dzieje się > Przed laty wygrała milion w lotto! Brytyjka nie zrezygnowała z dawnego życia
Julia Bogucka
Julia Bogucka 07.04.2024 15:16

Przed laty wygrała milion w lotto! Brytyjka nie zrezygnowała z dawnego życia

Kupon loterii, zaskoczona kobieta
Fot. Jakub Kaminski/East News, CanvaPro

Elaine i Derek Thompsonowie trzydzieści lat temu wygrali na loterii. Dziś to wciąż milionerzy, co nieczęsto się zdarza. Kobieta zdradziła, na co przeznaczyła wygrane pieniądze. Jej styl życia może wzbudzić emocje.

To małżeństwo został milionerami

Niemal trzydzieści lat temu Elaine i Derek Thompson z Wielkiej Brytanii wygrali na loterii niecałe 3 miliony funtów. To zwycięstwo było bardzo niespodziewane, jednak para postanowiła podejść do sprawy jak najrozsądniej. Jak wykazały badania Fantasy Five, co dziesiąta osoba, która wygrała na loterii, w ciągu pięciu lat wydaje wszystkie otrzymane pieniądze.

wyrozniajace (49).png
Fot. CanvaPro

Zarówno w Polsce jak i poza jej granicami odnotowano wiele przypadków osób, które w krótkim czasie roztrwoniły szybko zdobyty majątek. Mężczyzna ze wsi położonej pod Dobrym Miastem zakupił los, który przyniósł mu wysoką wygraną. W szybkim tempie zainwestował w budowę domu, drogie wycieczki oraz dyskotekę. Po pięciu latach pieniędzy już nie miał. 

Podobna historia spotkała samotną matkę z Kanady, która wygrała ponad dziesięć milionów dolarów na loterii. Dzięki temu opuściła wynajmowane mieszkanie, kupiła luksusowe samochody i odzież od projektantów. Po dekadzie musiała podjąć się pracy dorywczej i powrócić do wcześniej zajmowanego lokalu, ponieważ wygrana rozpłynęła się w powietrzu.

Ma męża Araba. Niebywałe, w jakich warunkach będzie musiała urodzić. Potrzebny jej specjalny strój Ma 25 lat i 22 dzieci. Żona tureckiego milionera ujawnia kulisy małżeństwa. W Gruzji jest to legalne

Na to wydali pieniądze

Brytyjska para, która wygrała trzy miliony funtów, nie chciała podzielić losu opisywanych osób. Dlatego zdecydowali się nie zmieniać drastycznie stylu swojego życia. Była tylko jedna rzecz, na którą postanowili przeznaczyć zwyciężone na loterii fundusze wyścigi konne. To największe zainteresowanie Elaine i Dereka, na które wcześniej nie było ich stać. Dzięki zwycięstwu mogli pozwolić sobie na wizytę na największych torach dostępnych w Wielkiej Brytanii.

wyrozniajace (48).png
Fot. CanvaPro

Oprócz tego kobieta zamarzyła sobie zakup własnych koni wyścigowych, jednak koszty ich utrzymania ostatecznie przerosły jej oczekiwania, więc zdecydowała się je sprzedać. Wciąż mieli na koncie sporą część wygranych pieniędzy.

To była świetna zabawa, ale ostatecznie zdecydowaliśmy, że prawdopodobnie najlepiej będzie skupić się na samym sporcie i trzymać się naszych miejsc - mówiłą Elaine Thompson dla “Daily Mail”.

ZOBACZ TEŻ: Seniorka wygrała krocie na loterii, a potem tak ją potraktowano

64-latka wciąż żyje skromnie

Nie jest to jedyne zaskoczenie związane z życiem milionerów z Wielkiej Brytanii. Choć wiele osób spodziewałoby się, że para zrezygnuje z pracy i spędzi lata na wypoczynku i rekreacji, Elaine nie chciała marnować cennego czasu. Wciąż pracuje w sklepie, a większość osób, które jej tam towarzyszą, długi czas nie zauważyła żadnej zmiany w życiu świeżo upieczonej milionerki. Przyznała się im dopiero po dwóch latach.

Mam pracę, bo nie mogę zostać w domu, to doprowadza mnie do szału. Całe życie pracowałam - tłumaczy swoją decyzję dla “Daily Mail”.

Jak sama przyznaje, wiele osób uważa ją za wariatkę ze względu na to, że zamiast spędzać czas na odpoczynku, wciąż wykonuje pracę. Ona jednak nie przejmuje się tym i dalej robi swoje. Podjęlibyście taką decyzję, gdybyście zostali milionerami?