Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Antek Królikowski jako Jan Paweł II? Dopiero teraz ujawnił, jaką propozycję dostał od TVP
Martyna Pałka
Martyna Pałka 06.09.2022 13:55

Antek Królikowski jako Jan Paweł II? Dopiero teraz ujawnił, jaką propozycję dostał od TVP

Antek Królikowski Jan Paweł II
fot. Piotr Molecki/East News Fotografia Felici Roma / CC-BY-3.0, Public domain, via Wikimedia Commons (https://commons.wikimedia.org/wiki/File:John_Paul_II.jpg)

Antek Królikowski pojawił się niedawno w podcaście Kuby Wojewódzkiego i Piotra Kędzierskiego. Aktor wyznał, jaki jest jego stosunek do Telewizji Polskiej i samego Jacka Kurskiego. Przy okazji zdradził, jaką propozycję roli otrzymał kiedyś od TVP.

Gwiazdor budzi obecnie naprawdę skrajne emocje, a to nie tylko z powodu jego ról, ale głównie tego, co dzieje się u niego w życiu osobistym. Aktor mierzył się z wieloma słowami krytyki po tym, jak na jaw wyszły jego problemy miłosne czy pomysł organizacji gali walk, podczas której mieliby zmierzyć się ze sobą sobowtóry prezydentów Rosji i Ukrainy.

Teraz Antek Królikowski zdecydował się na szczery wywiad w podcaście Kuby Wojewódzkiego i Piotra Kędzierskiego, w którym opowiedział nie tylko o swoich problemach zdrowotnych, ale też propozycjach zawodowych. Przy okazji powiedział on również parę słów na temat Jacka Kurskiego i swojego stosunku do TVP.

Antek Królikowski szczerze o TVP i Jacku Kurskim

Gwiazdor znany jest z wielu programów i serialu Telewizji Polskiej, jak chociażby „Czas honoru” czy „Bodo”. Jego wywiad zbiegł się w czasie z głośną dymisją prezesa stacji — Jacka Kurskiego. Charyzmatyczny duet prowadzących zapytał aktora między innymi o jego stosunek do działalności biznesmena oraz całej telewizji publicznej.

Antek Królikowski wyznał, że ze względu na kulturę i sentyment, jaki wiążą go z publicznym nadawcą, nie zamierza negatywnie komentować, ani pracy Jacka Kurskiego, ani wszystkich programów Telewizji Polskiej.

-Ja w TVP zrobiłem dużo wartościowych, projektów, takich jak seriale „czas honoru”, „Bodo”, ale też filmów, które telewizja współprodukowała. Moi rodzice i moja rodzina zawsze z tą telewizją byłą związana i przez to też zawsze będzie. Moja mama gra w „Klanie”, więc na Telewizję Polską złego słowa tu za bardzo mówić nie będę, ze względu na kulturę — wyznał w rozmowie Antek Królikowski.

Antek Królikowski dostał propozycję zagrania Jana Pawła II

Aktor zdradził również, że mimo swojego przywiązania i sentymentu do TVP, swego czasu miał problem z angażem w wielu produkcjach stacji, a to z powodu gry w filmach Patryka Vegi. Antek Królikowski wyznał także, że otrzymał kiedyś bardzo ciekawą propozycję od Telewizji Polskiej. Publiczny nadawca zaproponował aktorowi rolę młodego Karola Wojtyły z czasów szkolnych w Teatrze Telewizji.

Gwiazdor nie ukrywa, że od razu przyjął tę ofertę, bo jak sam mówi, nie mógłby odmówić roli papieża, ale tydzień przed rozpoczęciem zdjęć odebrano mu przyznaną wcześniej rolę. Wszystko z powodu gry w filmach o mocniejszym scenariuszu.

-Przygotowywałem się do tego filmu, bo takich propozycji się nie odmawia, ale tydzień przed zdjęciami zadzwonił reżyser i powiedział, że ktoś zobaczył zwiastun „Bad Boya” i powiedzieli, że ktoś taki nie może przecież zagrać papieża — powiedział ze śmiechem Antek Królikowski.

Kuba Wojewódzki zasugerował, że taka sytuacja pokazuje, że nie każdy rozumie, na czym dokładnie polega istota teatru i telewizji. Gwiazdor przyznał, że ta sprawa udowodniła mu, że nie wszędzie musi i chce grać.

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

  1. Joanna Opozda i Antek Królikowski pobrali się rok temu. Wymowny komentarz aktora
  2. Nieoficjalnie. Joanna Kurska dołączy do zespołu „Pytania na śniadanie”. Zacznie we wtorek 6 września?
  3. Sanatorium miłości. Piotr Hubert zamieszka z Mariolą, wpadli na nietypowy pomysł. „To będzie test”