Lelum.pl > Nowości > Porażające słowa księdza o Robercie Lewandowskim. Zrugał gwiazdora, nie szczędził mu okropnych słów
Martyna Pałka
Martyna Pałka 12.09.2023 14:24

Porażające słowa księdza o Robercie Lewandowskim. Zrugał gwiazdora, nie szczędził mu okropnych słów

Ksiądz w mocnych słowach o Robercie Lewandowskim
Ksiądz w mocnych słowach o Robercie Lewandowskim, fot. KAPIF; YouTube/@KatakumbyBaranowo

Ksiądz Michał Woźnicki znany jest ze swoich kontrowersyjnych wypowiedzi pod adresem wielu polskich gwiazd. Pod jego ostrzałem znalazła się już między innymi Maryla Rodowicz czy Beata Kozidrak. Tym razem kapłan nie potrafił przejść obojętnie obok porażki polskich piłkarzy w meczu z Albanią i pokusił się o bardzo dosadne kazanie pod adresem reprezentacji Polski oraz jej kapitana Roberta Lewandowskiego.

Ksiądz Woźnicki zaatakował kolejne polskie gwiazdy

Kontrowersyjny duchowny jest doskonale znany wielu Polakom. Były salezjanin zasłynął w sieci głoszeniem kazań, czy homilii, w których w mocnych słowach krytykował działalność wielu polskich gwiazd. Jego ofiarami padły między innymi Maryla Rodowicz, czy Beata Kozidrak.

Niedawno jednak ksiądz Michał Woźnicki zaczął wypowiadać się publicznie również na temat naszych sportowców. Na pierwszy ogień poszła biegaczka Ewa Swoboda, u której kapłanowi nie spodobały się jej liczne tatuaże. Teraz duchowny postanowił nawiązać do ostatnich piłkarskich rozgrywek i wypowiedzieć się na temat reprezentacji Polski. Niewiarygodne, jakie słowa padły z ambony.

Wszyscy myśleli, że wychodzi na prostą. Dramatyczna wieść o Krzysztofie Igorze Krawczyku

Ksiądz Michał Woźnicki ostro skrytykował reprezentację Polski w piłce nożnej

Już na samym początku kazania duchowny zaznaczył, że Polacy nie powinni liczyć na sukcesy naszych piłkarzy, a to wszystko dlatego, że... nie walczą oni dla Boga. Ksiądz Michał Woźnicki porównał też wierzących i praktykujących sportowców do żołnierzy Sobieskiego, zmierzających na odsiecz Wiednia.

Walczycie dla Boga. O wygranie meczu też, walczycie o zwycięstwo w niebie niebieskie, o kształtowanie charakteru, które wam pozwoli, że nawet jak przegrasz, to nie okaże się, żeś szmata, a jak wygrasz, to nie zniweczysz zwycięstwa, nie pójdziecie do burdelu

Jego receptą na sukces reprezentacji Polski jest zmiana podejścia i zawierzenie swojej walki w każdym meczu Bogu. Dodatkowo nazywa naszych piłkarzy “posoborowymi miągwami”.

Ksiądz Michał Woźnicki najmocniej zaatakował Roberta Lewandowskiego

W pewnym momencie duchowny postanowił personalnie zwrócić się do kapitana naszej reprezentacji. Oburzające słowa padły z ust księdza, a to wszystko z powodu noszonej przez Roberta Lewandowskiego tęczowej opaski.

Założy se opaskę LG i tak dalej i tak dalej. Zboczeniec jest? A żonę ma! Lewandowski - piłkarzyk z opaseczką LG i tak dalej. Bo zboczony w głowie jest! - wygłosił duchowny.

Na koniec kapłan zaznaczył, że jedynym sposobem na wygranie mistrzostw świata, czy mistrzostw Europy przez naszą reprezentację, jest oszustwo lub całkowite zawierzenie się Bogu.